
Renoviranje kupaonice
Pavlovac
Tražimo izvođača radova za adaptaciju kuće. Kuća je prazna, s radovima se može početi odmah (naravno, to što se može sad, fasada bi svakako išla na proljeće). Unutarnji radovi: pod u kuhinji, prostorija broj 4. Trenutno je laminat koji se miče, ispod treba urediti podlogu i staviti nešto drugo - vjerojatno vinil. Stepenice / ljestve koje bi se mogle povući s tavana, da se povežu kat i tavan, drugi manji radovi po potrebi. Trebali bi se dogovoriti da dođete pogledati i napravite nam predračun. Mogu vam poslati i tlocrt. Trebam majstora keramičara i vodoinstalatera. Potrebna je zidarska obrada i obrada špaleta, da se najjednostavnije sve zatvori i da se stave dvije lajsnice dolje što nedostaju. Uklanjanje oštećenog nosivog zidanog zida u dužini L ≈ 260 cm i formiranje ekvivalentnog nosivog okvira od čeličnih valjanih dvostrukih UNP220 greda oslonjenih na UNP160 stupove ušlicane u zidove / armiranobetonske serklaže. Prema statičkom elaboratu, prije izvođenja radova treba izvesti armiranobetonske vertikalne serklaže VS1 (ukoliko nisu izvedeni), postaviti podupirače svakih 1,00 m ispod postojeće stropne konstrukcije na drvenim gredama, odštemati krunu zidanog zida u visini od cca 0,50 m, postaviti dvostruke UNP220 profile i međusobno povezati navojnim šipkama Ø16 mm, k.v. 5.6, svakih 50 cm. Ukoliko ne postoji horizontalni serklaž (vijenac), na gornju pojasnicu grede zavariti lim širine 12,00 cm, nakon postavljanja oba profila ukloniti ostatak zida i ugraditi stupove. Stupove okvira sidriti vijcima M16, k.v. 5.6, aktivirati gredu klinovima (međuprostor zapuniti mortom), gredu sidriti u stropnu konstrukciju 2x po gornjoj pojasnici (ukupno 4x) sa kemijskim M8 vijcima, k.v. 5.8.
Svi armiranobetonski elementi izvode se u betonu klase C25/30 i armiraju šipkama B500 B. Svi nosivi elementi čelične konstrukcije izvode se kao čelična konstrukcija kvalitete materijala S235JR. Elementi konstrukcije proizvode se radionički sa pripadnim limovima kao sklopovi te međusobno spajaju vijcima kvalitete 5.6 (sukladno HRN EN 15048) ili međusobno zavaruju na gradilištu.
Predviđena je antikorozivna zaštita čelične konstrukcije premazima te je konstrukciju potrebno oblagati vatropotpornim pločama u dva sloja, obzirom da se nalazi u neposrednoj blizini dimnjaka. Trebam adaptaciju kata kuće: skidanje starih pločica 10 m2, lijepljenje pločica podnih i zidnih 50 m2, postavljanje knaufa (profil i lijepljenje) 80 m2, gletanje i krečenje 300 m2, zamjena 7 kom. sobnih vrata. Želimo prekritii strop od lamparije s nekim stiroporom ili nekim sličnim materijalom koji bi se pogletao. Strop ima oko 17 m2 i ima dijelova koji su kosi i po mogućnosti što tanji materija jer je iskjučivo zbog estetske prirode. I da li je uopće dobro prekrivati stiroporom zbog parne brane? Molim cijenu po kvadratu. Trebam uslugu obrade vanjskih i unutarnjih špaleta oko prozora nakon ugradnje PVC stolarije. Isto tako potrebno je gletanje i farbanje zidova oko nove stolarije i postava klupica.