
Renoviranje kupatila
Okuje
Trebala bih ponudu za sanaciju, kako slijedi, prizemnica:
- Podlijevanje kišnice ispod limenog krova, uzrokovalo je prodiranje vode i slijevanje uz zid sa unutarnje strane sobe, treba pokrečiti jedan zid 3 x 3 i sanirati dio ispod žlijeba da ponovno voda ne procuri;
- puknuće zida u istoj toj sobi cijelom visinom zida po sredini, sanacija, gletanje i krečenje
- curenje slavine u kupaoni (neprimjetno - hrđa) uzrokovalo oštečenje drvene ploče na kojoj stoji lavabo i pipa - zamjena radne ploče 3 x 0,60 i ponovna instalacija slavine i lavaboa na radnu ploču, slike prilažem u prilogu. Trebam ponudu za renovaciju kuće. Kuća se sastoji od dvije etaže, potkrovlja i konobe (podruma). Potrebno je:
1. Izgradnja dodatne (3.) etaže
2. Postavljanje novih deka od armiranog betona (postojeće deke su od daski)
3. Postavljanje novog krova (crijepa) sa postojećim kamenim gredama
4. Rušenje postojećeg vanjskog stepeništa i postavljanje novog
5. Dozidavanje postojećih balkona na 2 etaže te postavljanje novog na dodatno izgrađenoj etaži
6. Kuća je kamena s poluoljuštenom žbukanom fasadu. Postojeću žbuku potrebno je ukloniti te očistiti kamen i nadopuniti ga gdje je potrebno. Izvršiti sanaciju stepeništa u smislu poravnavanja visine i dužine stepenica, adaptacija balkona i pripadajućeg stepeništa te oblaganje keramikom. Ukupna površina je ukupno cca 50 m2. Treba nam izolacija neke vrste od vlage za spavaću sobu 3 x 3 m, sa gletanjem i farbanjem. Trebam ponudu za građevinske radove pregradnje spremišta površine 8 m2 na 3 dijela prema nacrtu u prilogu. Htjela bih napraviti dvoetažni stambeni prostor i zanima me cijena probijanja otvora na ploči za kat i izrada samonosivih stepenica? Nisam sigurna jesu li potrebne kakve dimenzije ali je riječ o malom hodniku. Iz tog hodnika bih u nekom periodu htjela staviti stepenice ali za prvu ruku me samo zanima probijanje otvora i okvirno da znam koliko bi me koštala kasnije i izrada samonosivih stepenica? Trebam procjenu štete i iznos mogućih radova, jer voda je procurila iz kupaone iznad, uništila knauf, stanje plafona ne znam jer je spušten strop, prilikom štemanja, gospođa je šutu bacala kroz okno i uništila mi Geberit kotlić u zidu, i parketi i lajsne mi se šire di je voda bila.