Renoviranje poslovnog prostora
Turanjski Goljaki
Nedavno sam na svoju kuću u stavljala novu aluminijsku stolariju. Sada trebam pronaći nekoga tko će mi obrube na prozorima i vratima zabetonirati odnosno staviti klupčice na prozore. Trebam ponudu za kompletnu adaptaciju kuhinje, adaptacija odvoda cca 60 m2, sanacija zidova, izmještanje struje vode i plina. Trebam ponudu za stropnu zvučnu izolaciju za prostoriju od cca 12 - 15 m2. Tražim ponudu za garažna vrata i zatvaranje garažnog parkirnog mjesta koje se nalazi u podzemnoj garaži. Radi se o dva parkirna mjesta koji su ograđeni zidom sa stražnje i jedne bočne strane. Potrebno je zatvoriti jedan bočni zid (knauf ili slično) te postaviti rolo ili kip vrata obavezno sa motorom i dva daljinska. Dimenzija garaže je 5 * 5 m a vrata ne bi smjela biti viša od dva metra jer uz strop jednog dijela na koji dolaze vrata postoji cijev. No treba pogledati slike koje pošaljem. Potrebna mi je okvirna ponuda koja bi sadržavala ukupnu cijenu vrata, montažu i gradnju zida. Garancija poželjna. Trebam kompletno renoviranje kuhinje. Kuhinja je veličine 7 m2: Demontaža i odvoz stare kuhinje, skidanje starih pločica i stavljanje novih. Zamjena utičnica, zamjena starog odvoda s novim cijevima. Uređenje starih vrata ili ugradnja novih 1 kom., po dogovoru Zamjena plafonjere novim rasvjetnim tijelom, maljanje zidova. Tražim izvođača građevinskih radova za adaptaciju postojeće kuće cca 56 m2 i nadogradnju novog dijela kuće cca 60 m2 na postojeći dio. Visoka prizemnica, cca 110 m2 stambenog prostora u prizemlju i potkrovlju. Dvije terase u prizemlju od ukupno cca 15 m2 i dva balkona u potkrovlju ukupno cca 6 m2.
Postoji građevinska dozvola, s radovima se može početi po dogovoru. Zgrada je koncipirana na način da čini dva volumena – jedan na mjestu gdje je bila postojeća zgrada u kojem su smještene servisne prostorije kao što su spremište, kotlovnica, kupaonica te stubište i dvije sobe te drugi volumen pravokutnog oblika smješten južno od prvog volumena u kojem je smješten veliki otvoreni dnevni boravak s izbom i izlazom na terasu koja je dijelomično natkrivena. Na katu su smještene tri spavaće sobe i kupaonica te balkoni. Konstrukcija zgrade će biti od armiranobetonskih horizontalnih i vertikalnih serklaža s ispunom od blok opeke. Stropne ploče će biti armiranobetonske. U prizemlju će zidovi dijelomično biti armiranobetonski. Krov će biti drveni kosi dvostrešni s krovnim kućicama. Nosivu konstrukciju predmetne stambene zgrade čine armiranobetonski zidovi u prizemlju te zidovi od blok opeke debljine 25 cm sa armiranobetonskim horizontalnim i vertikalnim serklažima. Stropne ploče će biti izvedene od armiranog betona debljine 16 cm sa slojem plivajućeg poda.
Zgrada ima građevinsku (bruto) površinu od 260,39 m², stambene je namjene s jednom stambenom jedinicom. Visine je P + 1 – prizemlje i kat. O detaljima možemo nakon inicijalne okvirne ponude. Trebam potpunu renovaciju kupaonice (zamjena cjevi uključena), wc-a, niveliranje podova, skidanje starih pločica i parketa iz hodnika, 2 sobe, kupaone i wc-a. Rušenje jednog zida i PVC stolariju staviti. Spajanje vodovodnih vertikala.