Renoviranje potkrovlja
Kuzminec
Trebamo majstora građevinca / zidara za pomoć kod renovacije stare kuće / stana. Od rušenja i zidanja zidova do finih završnih radova i sanacije ispucalih zidova, stropova. Tražimo radnike za slijedeće radove u sobi površine cca 12 m2 (h = 260 cm):
1. Elektro radovi: zamjena utičnica (štemanje zida zbog stavljanja veće utičnice) i ugradnja dodatne utičnice na novoj poziciji
2. Soboslikarski radovi: brušenje, gletanje i bojanje zidova i stropova
3. Podopolagački radovi: brušenje i lakiranje postojećeg parketa ili postavljanje laminata preko postojeće podne obloge.
Materijal osiguravamo mi, molim ponudu za izvođenje radova i moguće rokove izvedbe. Štemali smo pregradni zid i sada treba završetke obraditi i učvrstiti, zidarski nadvoj. Molim ponudu za krečenje stana (soba, hodnik i plafon kupaone), gletanje i impregnacija zidova. Kupili smo vikend kuću starije gradnje prije 68. godine. Objekt nema hidroizolaciju, a oborinske vode su napravile svoje. Vlaga je prodrla na sve strane.
Objekt se sastoji od – prizemlja – podrumskog dijela, prva etaža i druga etaža u potkrovlju. Objekt je veličine 4,6 x 8 metara. Na zadnjoj fotografiji br. 2982 vidi se podrumska prostorija u kojoj je otpala žbuka sa stropa. Vide se ulošci i gredice. Na prvoj etaži soba (zelene boje) isto tako na stropu otpala žbuka. Ulaz u objekt podovi puni vlage, na stropu crna plijesan od vlage. Želimo znati koje su sve radnje potrebne da se ova situacija sanira, da se objekt zaštiti od vlage, da smo sigurni u statiku objekta, kako ne bi došlo do urušavanja.
Plan je izraditi septičku jamu, odvodnju oborinskih voda, uz objekt dodati drvenu terasu bočno s desne strane i iza objekta, od cca. 2,5 - 3 metra i sve staviti pod jedan krov. Objekt ima potvrdu Katastra da je građen prije 68. godine i potvrđuje veličinu od 14 m2. Dakle, bio je nadograđivan i širen, ali za to nema potrebnih dozvola niti legalizacije.
Molimo savjet što poduzeti i koliko će koštati ova investicija. Molim odgovore putem e-maila. Tražim majstora zidara za radove nakon vodoinstalacija i električara te oko vrata koja su izbijena gdje će se montirati vrata (dva kom). Također majstora za knauf (zatvaranje zida gdje su bila vrata - na dva mjesta u sobi) te knauf za sakrivanje cijevi od instalacija plina u kupaonici.Također ću trebati majstora za ugradnju vrata. Trebam majstora za izbušiti rupu za klimu. Izgleda kao rupa za napu, obraditi, postaviti s vanjske strane leptir zatvarač. Rupa se buši na lođi.