
Renoviranje stana
Slatina Pokupska
Adaptacija kupaonice, nove vodovodne instalacije, nove strujne instalacije. Nova keramika, novi elementi. Bojler, tuš kabina, wc školjka, vodikotlić i ventilacija. Trebam kompletnu renovaciju kupaonice, gletanje zidova (pločice su skinute), izrada estriha, postavljanje pločica i sanitarija. Sanitarije i pločice su kupljene, kupaona ima 2 kvadrata. Trebam uslugu stavljanja špaleta na prozor dimenzija 2540 / 930. Boja orah (pvc) 5. kat. Prozor je stavljen prošli tjedan. Trebam kompletnu adaptaciju kupatila, što prije... Trebali bi adaptirat kupaonu (3 m × 1 m) hodnik (2 m × 1 m) WC (1 m × 1 m). Skidanje starih pločica i postavljanje novih Zanima me cijena? Adaptacija kupaonice. Skidanje zidnih pločica, vodoinstalaterski radovi u kupaonici, zamjena cijevi, postavljanje tuš kabine i ostali radovi u kupaonici. Trebam ponudu za adaptacije na pregradnom zidu između 2 stana. Adaptacije koje su mi potrebne su sljedeće:
1. U zidu između stanova, širine cca 30 cm od dvostruke pune cigle, postoji otvor dužine cca 3,8 m i visine cca 2,7 m, koji je ispunjen dvostrukom Knauf Diamant pločom, kamenom vunom, protuprovalnim limom, pa ponovno kamenom vunom i dvostrukom Knauf Diamant pločom s druge strane. Taj otvor bi trebalo u potpunosti otvoriti, tj. sve navedeno maknuti. Iznad otvora je betonska greda.
2. Na dnu tog otvora (podu) nalazi se OSB ploča, a ispod nje armirano-betonska glazura debljine cca 6 cm, te se one protežu kroz oba stana. Taj dio OSB-a i glazure bi trebalo maknuti, tj. izrezati u duljini i širini otvora, tj cca 3,7 m x 30 cm, maknuti slojeve izolacije ispod glazure (XPS, EPS), prerezati plastične cijevi i bužire koji nikad nisu stavljeni u funkciju, sve dok se ne dođe do nosive betonske grede. Nakon toga bi trebalo cijeli otvor zazidati punom dvostrukom ciglom u dva smjera, kako je i zgrada originalno građena (radi se o zgradi iz 1927. godine).
3. Ono što je vrlo važno je da su oba stana namještena i tik do otvora se nalazi parket, pa bi stoga radovi trebali biti suhi, a za vrijeme radova dio namještaja bi trebalo razmontirati i maknuti, a dio zaštiti. Ukoliko je nezgodno, razmontiravanje i zaštitu namještaja bih vjerojatno mogao i sam napraviti, iako bi mi bilo lakše da to rade stručni ljudi.
U privitku su fotografije spomenutog otvora za vrijeme incijalne adaptacije stanova, crvenim je označeno o kojem se zidu i otvoru radi, te se otprilike vidi veličina originalne cigle i način zidanja. Novu ciglu bi trebalo koliko je emoguće urezati u staru da ostan cik-cak način spajanja radi čvrstoće zida.
Trenutno stanje je moguće vidjeti u bilo koje doba, uglavnom uvijek netko može biti doma. U privitku je i fotografija trenutnog stanja u stanu s namještajem, udubina gdje je otvor je označena crvenim i proteže se do poda, a lijevo završava negdje iza ugradbenog ormara. Drugi stan je uglavnom prazan, ali postoji parket.
Ljubazno bih molio povratnu informaciju na e-mail ili na broj telefona.