
Rohbau gradnja kuće
Jelovec
Trebam ponudu za izradu vanjskih betonskih stepenica, ravne, cca 20 gazišta sa podestom. Betonirano je i pripremljeno za tri stupa na koje će se stepenice nasloniti. Zanimaju me radovi na ulazu u kuću, točnije, izrada rampe za ulaz s invalidskim kolicima. Trebalo bi izraditi cijelu betonsku rampu (visine cca 30 cm), te ju popločati s odgovarajućim materjialom da ne bude skliska. Nadalje, ulazna vrata treba zamijeniti. Te iza toga treba prepraviti dio poda koji se nalazi odmah uz ta vrata, površine otprilike 1,5 m x 1 m, treba spustiti za cca10 cm. Hitno trebam majstora za obavljanje manjih građevinskih radova na kući. Molim samo ozbiljno zainteresirane da se jave. Trebam izradu krovišta, najjeftinija izvedba krovišta na staroj turopoljskoj prizemnici sa dimnjakom i novi stupovi, dimenzija kuće je 11 x 4,60. Trebam ponudu za skidanje stare šindre i postavljanje nove. Treba skinuti staru šindru sa podaskane krovne terase i dostaviti i postaviti kvalitetno novu šindru ili krovni lim te odvesti staru šindru, cca.30 m2. Oko šindre je bakrena limarija. Tražim izvođača građevinskih radova za adaptaciju postojeće kuće cca 56 m2 i nadogradnju novog dijela kuće cca 60 m2 na postojeći dio. Visoka prizemnica, cca 110 m2 stambenog prostora u prizemlju i potkrovlju. Dvije terase u prizemlju od ukupno cca 15 m2 i dva balkona u potkrovlju ukupno cca 6 m2.
Postoji građevinska dozvola, s radovima se može početi po dogovoru. Zgrada je koncipirana na način da čini dva volumena – jedan na mjestu gdje je bila postojeća zgrada u kojem su smještene servisne prostorije kao što su spremište, kotlovnica, kupaonica te stubište i dvije sobe te drugi volumen pravokutnog oblika smješten južno od prvog volumena u kojem je smješten veliki otvoreni dnevni boravak s izbom i izlazom na terasu koja je dijelomično natkrivena. Na katu su smještene tri spavaće sobe i kupaonica te balkoni. Konstrukcija zgrade će biti od armiranobetonskih horizontalnih i vertikalnih serklaža s ispunom od blok opeke. Stropne ploče će biti armiranobetonske. U prizemlju će zidovi dijelomično biti armiranobetonski. Krov će biti drveni kosi dvostrešni s krovnim kućicama. Nosivu konstrukciju predmetne stambene zgrade čine armiranobetonski zidovi u prizemlju te zidovi od blok opeke debljine 25 cm sa armiranobetonskim horizontalnim i vertikalnim serklažima. Stropne ploče će biti izvedene od armiranog betona debljine 16 cm sa slojem plivajućeg poda.
Zgrada ima građevinsku (bruto) površinu od 260,39 m², stambene je namjene s jednom stambenom jedinicom. Visine je P + 1 – prizemlje i kat. O detaljima možemo nakon inicijalne okvirne ponude. Trebam ponudu za građevinske radove postavljanja tlakavaca i rubjaka 90 m2.