
Ručno žbukanje
Hrvatska Kostajnica
Molim ponudu za sanaciju zidova na parkingu stambene zgrade. Niže navodim što je potrebno napraviti s okvirnim dimenzijama te šaljem slike u prilogu.
1. Balkon - 660 x 200, potrebno otucati staru žbuku na mjestima gdje ''zvoni'' i strop se napuhuje, sanirati strop i ponovo ga prefarbati.
2. Betonske kanalice za odvodnju - zamijeniti kanalice koje su oštećene sa novima i staviti pokrov na kanalicima koje su ispravne
3. Zid 1 - 350 x 100, potrebno prefarbati
4. Zid 2 - 960 x 140, potrebno otucati staru žbuku na mjestima gdje ''zvoni'', nanijeti novi sloj gdje je potrebno i prefarbati cijeli zid
5. Zid 3 - 950 x 140, potrebno prefarbati
6. Zid 4 - potrebno prefarbati
Plaćanje bi išlo iz pričuve zgrade. Molim ponude u prilogu su slike. Trebam ponudu za građevinske radove ručnog žbukanja. Trebam ponudu za građevinske radove. Znači trebalo bi otuči staru žbuku na stubištu, nema puno štemanja jer se raspada i sama te zažbukat i piturati. Mora biti firma jer ide preko računa od pričuve. Znači ponuda me zanima koliko bi to izašlo? Trebam zamjenu postojećih keramičkih pločica, žbukanje i bojanje zidova. Tražim tvrtku koja mi može ponuditi sljedeće:
1. Keramičarski radovi: - uklanjanje i zbrinjavanje postojećih podnih (50 m2) i zidnih (16 m2) pločica; - priprema poda (50 m2) ravnanje, niveliranje; - postavljanje podnih (50 m2) i zidnih (16 m2) pločica (rad + sav materijal bez pločica).
Napomene: - postavljanje uključuje fugiranje sa materijalom i postavljanje bordure na zid; - kuća je stara tako da vjerojatno ne postoji estrih. Ukoliko preporučujete i izvodite postavljanje estriha, uključite ga kao stavku u ponudi.
2. Žbukanje i gletanje: - skidanje postojeće žbuke (127m2); - priprema, ravnanje i impregnacija zidova (127m2); - žbukanje zidova (127m2) (rad + sav materijal).
3. Bojanje: - bojanje zidova (127 m2) (rad + sav materijal - bijela zidna boja); - bojanje plafona (50 m2) (rad + sav materijal - bijela zidna boja)
Nacrt u privitku.
Za bilo kakva pitanja ili nejasnoće zvati na telefon između 12 i 17h. Trebam ponudu za građevinske radove obnove žbuke, na stropu male kuhinje, koja je djelomično otpala nakon potresa. Također trebam sanaciju zida u sobi koji ima naoko tanke pukotine nakon potresa, ali trebalo bi detaljnije utvrditi stanje zida. Trebam ponudu za građevinske radove žbukanja sobe. Trebam ponudu za soboslikarske radove, zanima me gletanje zidova. Radi se o vrlo hrapavim neravnim zidovima kamene kuće. Također, trebam građevinske radove, izravnjivanje betonskog poda. Trebao bi netko pogledati. Molim preporuku majstora, radovi bi započeli u srpnju.