Sanacija curenja krova
Duga uvala
Izrada novog krova, prizemnica pod ploču, 90 m2. Krov cca 120 m2. Na lastavice. Zidanje 3 reda betonskih blokova, zidanje lastavica, izrada krovišta, daskanje, parapropusna folija, letvanje, crijep ravni ili polumediteran. Trebam ponudu za sanaciju sustava odvodnje oborinskih voda. Možemo se dogovoriti za sastanak, kao i odlazak na teren kako bi imali uvid u stvarno stanje.
Skica 1 - Pročelje kuće (sjeveroistok):
- Crvena boja – označava postojeće stanje, koje čine krovni odvodi (oluci / žljebovi) postavljeni horizontalno i vertikalno, te spojeni ispod površine zemlje s odvodnom cijevi koja sakuplja vodu ispred garažnih vrata. Voda se odvodi do upojnog bunara označena isprekidanom crvenom bojom na skici (smješten na desnoj strani kolnika).
Nakon obilnijih kiša voda na mjestu upojnog bunara izbija iznad površine zemlje, a postoji mogućnost da se zbog prevelike količine vode u upojnom bunaru ona vraća odvodnim sustavom, te kroz rešetku garaže ulazi u objekt
- Plava boja – označava prijedlog idejnog rješenja, novi upojni bunar spojen na postojeći sustav odvodnje te smješten na najnižu kotu parcele (smješten na lijevoj strani kolnika)
Skica 2 – pozicija parcele prema katastru na kojoj je u tlocrtu napravljeno postojeće stanje, kao i predloženo idejno rješenje.
U ponudu je, osim postavljanja sustava za odvodnju, potrebno uključiti i zemljane radove (iskop, zatrpavanja). Prije prihvaćanja ponude potrebno je definirati i najranije moguće vrijeme početak radova, kao i period trajanja radova.
* Napomena: kako bi se spriječilo vraćanje vode u garažu / podrum, majstor je pročistio glavni odvodni kanal od garaže do upojnog bunara, te usmjerio vodu s krovnih odvoda u prirodu kao ne bi se smanjio kapacitet vode u upojnom bunaru.
Za sva dodatna pitanja stojim na raspolaganju. Trebam ponudu za krovopokrivača za izradu limenog krova. Kuća stara 50 godina. Trebam procjenu da li treba skinuti stare daske i staviti nove ako je potrebno. Trebam ponudu za limarske radove, cca 10 - 12 m2 prekrivanje malog kamenog objekta limom - bez oluka. Ispod starog pokrova su daske koje su u dobrom stanju. Trebam ponudu za pregled krova zbog propuštanja. Zanima me izrada krova s nagibom iznad terase, površina terasa je 35 kvadrata, pokrov bi bio lim. Drvena nadstrešnica 5.60 x 4.00 sa pokrovom prema preporuci proizvođača, 5.60 je dužina kuće a 4.00 širina. Važno je da ne bude vruće ispod nadstrešnice.