Gradnja, grubi radovi

Sanacija curenja krova

Sroki


Trebam majstora za izgradnju vrtne sjenice. Trebam majstora za postavljanje žljebova na krovište. Trebam ponudu za izradu nadstrešnice cca 15 m2, za 1 auto, metalna konstrukcija sa pokrovom pleksi - zaobljeni krov. Nadstrešnica bi bila na betoniranom dvorištu. Koja bi bila okvirna cijena? Trebam ponudu za građevinske radove sanacije limenog krova koji je djelomično probijen uslijed pada dimnjaka. Folija, letve i daske su uredni. Potrebna je i sanacija dimnjaka. Krov je limeni - imitacija crijepa mat smeđe boje, a potrebno će biti i podešavanje oluka. Trebamo ponudu za građevinske radove gradnje kuće. Potpisali smo predugovor / rezervaciju za građevinsko zemljište i uplatili smo kaparu. Dogovor je takav da će prodavatelj zemljišta ovo ljeto ishodit gradjevinsku dozvolu i mi kupujemo zemljište sa građevinkom dozvolom. U prilogu šaljem projektiranu kuću od arhitekta prodavatelja.
Nas zanimaju ponude za ove tri variante:
a) gradnja vec projektirane kuce, želimo samo u planu dodati položaj bazena i parking mjesto koje je iznad septičke jame, projektirati kao natkriveno mjesto za parkiranje.
Ako je dozvoljeno iznad septičke jame napravit garažu, onda bih to preferirali natkrivenom parkingu sa ulaskom iz garaže direktno u kuću ili natkriven put do ulazna vrata.
b) gradnja prizemnice projektirane kuće sa tim da se nosivi konstrukt i krov tako sagradi da se nakon 2 - 3 godine ev. može sagradit još jedan ili čak dva kata (ovisno o tome što je dozvoljeno), a u međuvremenu želimo krov koristit kao terasu, djelomično nadkrivena i sa priključcima za jacuzzi.
A parking riješit kao u varianti a) zavisno o mogucnostima.
c) jednu od vas već projektiranu prizemnicu koja ima sličan tlocrt i min. 2, najbolje 3 spavaće sobe. Parking kao varianta a). A krov po prinzipu variante b).
Moramo provjerit dali bih ta varianta dozvolila odmah gradnju ili moramo onda čekati da nam to prvo odobre i izhode izmjenu građevinske dozvole.
Iz iskustva znamo da nesto vislji strop (npr. 3 do 3.5 m jako lijepo utjece na vizualnu atmosferu u kuci.
Nas zanima polumontažna gradnja sa ytong blokovima. Trebam ponudu za demontažu krova sa crijepom i postavljanje novog crijepa. Potrebno montirati sendvič panel na postojeći konstrukciju, 12 x 2 m, terasa trenutno natkrivena leksanom