
Sanacija curenja limenog krova
Nova Ves Petrijanečka
Tražim izvođača građevinskih radova za adaptaciju postojeće kuće cca 56 m2 i nadogradnju novog dijela kuće cca 60 m2 na postojeći dio. Visoka prizemnica, cca 110 m2 stambenog prostora u prizemlju i potkrovlju. Dvije terase u prizemlju od ukupno cca 15 m2 i dva balkona u potkrovlju ukupno cca 6 m2.
Postoji građevinska dozvola, s radovima se može početi po dogovoru. Zgrada je koncipirana na način da čini dva volumena – jedan na mjestu gdje je bila postojeća zgrada u kojem su smještene servisne prostorije kao što su spremište, kotlovnica, kupaonica te stubište i dvije sobe te drugi volumen pravokutnog oblika smješten južno od prvog volumena u kojem je smješten veliki otvoreni dnevni boravak s izbom i izlazom na terasu koja je dijelomično natkrivena. Na katu su smještene tri spavaće sobe i kupaonica te balkoni. Konstrukcija zgrade će biti od armiranobetonskih horizontalnih i vertikalnih serklaža s ispunom od blok opeke. Stropne ploče će biti armiranobetonske. U prizemlju će zidovi dijelomično biti armiranobetonski. Krov će biti drveni kosi dvostrešni s krovnim kućicama. Nosivu konstrukciju predmetne stambene zgrade čine armiranobetonski zidovi u prizemlju te zidovi od blok opeke debljine 25 cm sa armiranobetonskim horizontalnim i vertikalnim serklažima. Stropne ploče će biti izvedene od armiranog betona debljine 16 cm sa slojem plivajućeg poda.
Zgrada ima građevinsku (bruto) površinu od 260,39 m², stambene je namjene s jednom stambenom jedinicom. Visine je P + 1 – prizemlje i kat. O detaljima možemo nakon inicijalne okvirne ponude. Trebam ponudu za postavu crijepa, pomjena azbestne ploče, treba staviti mediteran, molim ponudu. Trebam ponudu za krovopokrivačke radove, saniranje, zamjena krova, podizanje krova, zidanje lođe. Prema glavnom projektu. Trebam ponudu za popravak krova. Krov je dvostrešni nad šupom. Površina ploče tavana je 10 - 15 metara kvadratnih.
Za vrijeme nedavne bure sljemenski lim je polomljen i uglavnom odletio. Dakle, potrebno je zamijeniti sljemenski lim. Ako je moguće, slažem se da se lim zamijeni sljemenskim crijepom. U ponudu cijene molim da uključite i materijal. Želio bih da se radovi izvrše što prije. Potrebno je pregledati oluk iz kojeg se sljeva voda na balkon najvišeg kata zgrade (trokatnica). Trenutno mi je potrebna ponuda za obnovu kosog krova, skidanje pokrova od crijepa i izrada novog pokrova od lima sa izolacijom 20 cm, da bih ponudu mogao priložiti u prijavi za javni poziv FZOEU. Krovište je površine 130 m2. U slučaju dobivanja subvencije, voljan sam sa ponuđačem ići u realizaciju projekta. Potrebno je što prije montirati limenu kapu za dimnjak 40 x 40 na krovu novoizgrađene obiteljske kuće.