
Sanacija krova
Orašac
Provjeriti na postojećoj građi krovišta što treba zamjeniti i napraviti garažu 9 puta 5,5 metara drvenu, napraviti popis građe i to napraviti. Adaptacija od ca 190 m2 nadstrešnice pokrivene biber-crijepom. Zamjena sa limenim pokrovom. Crijep leži samo na letvama bez zaštite. Nadstrešnica je okolo naokolo obložena lamperijom koja je več djelomično oštećena i trebalo bi ju sa dodatnom novom lamperijom i pribijanjem labavih daski obnoviti ca 20% je oštećeno. Ca 190 m2 crijepa bi trebalo složiti na palete da se ne proizvodi dodatna baušuta i eventualno proda ako bi bilo zainteresiranih pa time smanji trošak investicije. Limarija je kupljena i spremna za dostavu. Realna ponuda daje izvođaču priliku da se posao vezan za ovaj opisani dio proširi na istoj lokaciji. Zamjena postojećeg crijepa tip Mediteran, uz eventualnu zamjenu hidroizolacije i postojećih drvenih letvica na betonskom krovu obiteljske kuće, dimenzije 9,5 m x 4,53 m, kosina 16 stupnjeva. Svaki postojeći crijep je zakovan da ga ne odnese bura (nisam siguran je su li čelični ili bakreni čavli). Crijep je još uvijek postojan, ali je postavljen prije 33 godine, pa nisam siguran hoće li izdržati montažu nosača za postavljanje solarnih panela, što bi pokušali izvesti koordinirano sa stručnjacima tvrtke koja će postavljati solarnu elektranu na tom južnom dijelu krovišta. Možda će biti potrebno zamijeniti i sljeme kuće u dužini od 9,5 metra.
Potrebno je izvršiti skidanje starog crijepa (koji je još uvijek postojan) i postavljanje novog radi toga da se krovište pripremi za postavljanje nosača za solarne panele i to bi trebalo koordinirano izvesti (istovremene) prilikom izgradnje solarne elektrane.
Za sve poslove trebali bi osobno dogovoriti sa mnom. Rekonstrukcija krovišta, treba skinuti crijep, podaskati, folija, kontra letva, letva, vratiti crijep. Moj materijal, smještaj osiguran 180 m2, dvostrešno. Trebam ponudu za građevinske radove adaptacije i dogradnje obiteljske kuće. Micanje postojećeg krovišta i stropa (trstina), rušenje dva pregradna zida, zatvaranje postojećeg prozora te probijanje novog. Proširenje vanjskih stepenica, izrada kratkog temelja za tendu (5m), uklanjanje betonskog ulaza u podrum.
Hidroizolacija i betoniranje poda podruma i stepenica za podrum (20 m2), izrada ploče između prizemlja i kata (90 m2), zidanje kata te zidanje pregradnih zidova, izrada krovišta (jednostrešno, lim), izrada betonskog stepeništa između prizemlja i kata. Uklanjanje postojećih dimnjaka (2 kom.) Izrada podloga u prostorijama te žbukanje. Trebam ponudu za postavljanje katrana na ravni krov 60 m2. Trebam ponudu za krovopokrivačke radove, postavljanje limenog krova umjesto crijepa (oko 170 m2), ugradnja dva krovna prozora.