
Sanacija krova
Otok Lošinj
Molimo ponude za građevinske radove za gradnju obiteljske kuće od 400 m2. Gradnja obiteljske kuće od 400m2 u Zagrebu na relativno pravilnoj, kutnoj parceli od 800 m2 sa starim objektom (kućom) koji je potrebno prethodno srušiti / uklonit. Podrum, prizemlje, kat i malo potkrovlje. Pounde mogu biti za više nivoa izvedbe. Molimo za informaciju o terminu mogućeg početka radova.
Prilažemo dokumentaciju. Troškovnik GO radova u .xls formatu koji je potrebno ispuniti (za radove koje možete izvesti / napraviti). Dobivena su (usmeno) sva odobrenja za građevinsku dozvolu od voditelja referenata, te očekujemo da ćemo vrlo brzo dobiti građevinsku dozvolu. Nakon toga idemo u detaljniju razradu izvedbenog projekta.
Molimo ponuđače za reference, tj. par nedavno završenih projekata (koje možemo vidjeti uživo ili online). Trebam ponudu za bojanje drvene građe ispod krova, greda i brodskog poda sa skele, otprilike 55 m2. Zainteresirni smo za izradu sjenice na arealu dimenzija 9 × 3,2 m koja bi se krovom dijelom naslonila na kuću. U prilogu šaljem sliku kako bismo htjeli da to izgleda te molim da nam kažete koja bi bila cijena takvog tipa sjenice s time da mi crijep za prekrivanje imamo, a dolje je vec betonsko postolje. Ujedno je li moguće da bude gotova do 6. - 7. mj. ove godine?
Je li u cijenu uključena dostava i montaža, te ukoliko da, dostavljate na lokaciju?
Sada smo u fazi prikupljanja ponuda. U prilogu su i nacrt s okvirnim dimezijama sjenice (primjerice, visina može biti i niža za 15ak cm). Došlo je do začepljenja vertikalnog oluka koji ide od prvog kata do prizemlja. Molim da mi se javi netko tko mi može otkloniti taj problem. Trebam ponudu za zamjenu azbestnog krova uz podizanje nadozida 60 cm, izgradnja unutarnjih stepenica i uređenje potkrovlja. Trebam ponudu za grube građevinske radove, gradnja kuće. Trebam ponudu za popravak krovišta i izgradnju novog dijela cca. 50 m2. Imam krov na dvije vode. Prvi dio bi ostao isti, zamijena loših greda i dasaka, iskoristio bi grede i daske sa drugog dijela krova, znači preslagivanje itd. U biti taj dio krovišta ostaje isti, to je jedna voda ili prvi dio krovišta od cca. 40 m2. Na sljemenu se radi širi (betonski) nadvoj i diže se nadozid cca 1,20 m visine (znači cijela visina drugog dijela krovišta se diže za tih 1,20 m (cca 6 x 8 m) i od druge vode se u biti radi kosi krov dimenzija 8 x 6 m. Nove grede itd. (izolacija, sotokopo ili neka bitumenska podloga jer bih vračao stare kanalice (radi estetike) a pretpostavljam da su već i porozne (preko 100 godina starosti).
Kuća je stara sa širokim zidovima (60 cm). Nadograđivao bih sa ytongom (porobeton). Taj dio krovišta isto Ytongom (bijeli strop). To bi uglavnom (uz neke tesarske radove i drveno stepenište) bilo sve. Ako nudite i glavni projekt, građevinsku i ostalu papirologiju bilo bi super jer osim sadašnjeg stanja imam samo idejni projekt.