Gradnja, grubi radovi

Sanacija krovišta

Noskovci


Trebam ponudu za gradnju obiteljske kuće ključ u ruke površine 75 - 100 četvornih metara. Sredstva za gradnju su osigurana i potreban je ozbiljan i realan ponuđač s realnim cijenama po četvornom metru i kvalitetnom izvedbom. U obzir dolazi i visoki RohBau kao i montažna ili zidana gradnja u zavisnosti od isplativosti ponude. Izrada krovne konstrukcije, zamjena pokrova (lim umjesto salonit ploča), termo i hidroizolacija, zidanje nadozida 60 cm. Površina ploha cca 140 m2. Projekt po pravilniku o jednostavnim građevinama je u izradi. S vremenom planiramo i postavljanje fasade (stiropor). Trebam ponudu za građevinske radove izrade Ytong bijelog stropa odnosno balkona na postojećoj terasi veličine cca 3.6 x 6 metara odozgo s pokrovom - pločice i ogradom a odozdo rasvjeta s vodootpornim gips pločama ili slično. Plaćanje u kešu. Radovi u proljeće. Izgradnja nadstrešnice za kombi. Dimenzije 8 * 5, svijetla visina 3,5 m. Imam statiku koja kaže 6 greda i točkaste temelje 60 * 60, ali mislim da je to predimenzionirano. Krov je ravan (pad 2 %) od viskovalmog lima T150, 1,75 mm koji ide bez na vijenac bez poprečnih greda jer ima nosivost ca 250 kg/m2 na 5 m. Lim imam, računati samo montažu. Možemo se dogovoriti za novu statiku ili ako vi imate prijedlog iz iskustva. Vozilo je visine 3,2 m. Sve kjuč u ruke. Trebam ponudu za izradu vrtne kućice na mjestu gdje je sada bunar (umjesto bunara). Dimenzije kućice bi trebale biti 3.5 x 3.5 m. Kuća bi trebala biti ozidana starom ciglom. Trebam ponudu za izvođenje građevinskih radova na bazi niskog roh bau za izgradnju novog objekta. Radi se o prizemnom stanu neto provšine cca 50 m2 i bruto površine cca 67 m2 sa ravnim krovom. Novi objekt će biti stepenicama povezan s postojećom kućom. Trenutačno smo u fazi dobivanja građevinske dozvole, svi papiri su predani.
Zanima nas ponuda za građevinske radove izrade temelja (trakast temelj 50 x 60 cm + AB ploča debljine 15 cm) zatim zidanje ciglom debljine 30 cm (ukupno za površinu cca 140 m2 s uključenom atikom visine 110 cm), gornja AB ploča 15 cm, izrada atike visine 110 cm, postavljanje kanalizacijskih cijevi i povezivanje s postojećim šahtom u dvorištu te postavljanje vodovodnih cijevi unutar objekta. U biti svi grubi radovi. Tražim ponudu izvođača za izradu dva manja limena krova pod blagim padom od sendvič krovnih panela (~5 cm). Radi se o dva krova dimenzija 7x3 m – jedan za alatnicu i jedan za garažu.
Garaža je već otkrivena, dok alatnicu tek treba otkriti – to mogu učiniti i ja, ovisno o dogovoru s ponuđačem. Budući da se ne radi o životnom prostoru, molim preporuku za građu, daske, folije i same panele. Napominjem da zbog lošeg iskustva s prošlim majstorom ne dajem avans unaprijed.
U ponudi molim specifikaciju materijala i ruku. Također, molim da navedete koliko traje garancija na krov i izvedene radove, te vrijeme sanacije u slučaju prokišnjavanja ili drugih grešaka.