Gradnja, grubi radovi

Sanacija krovišta

Novaki Samoborski


Primjetili smo da se na krovu pomaknulo nekoliko crijepova. Trebali bi nekog za popravak toga i pregled ostatka krova. Trebam ponudu za izgradnju stambene zgrade sa četiri identična stana i krovnom terasom. Trebam ponudu krovopokrivača, potrebno je skinuti staru crnu ljepenku na drvarnicama i postaviti novu cca 70 kvadrata. Trebam ponudu majstora za pomicanje otvora vrata na tankom zidu (debljina zida cca 8 cm) metar u stranu i zatvaranje rupe gdje su bila vrata. Također treba pomaknuti stup inox ograde od stubišta u stranu i skratiti ogradu (četiri vijka drže stup, izbušiti nove četiri rupe u podu za stup, šest šipki treba skratiti i to sve opet sastaviti).
Bušenje rupe u limenom krovu za inox dimnjak, složiti dimnjak, staviti vjetarlajsnu i zaštiti krov da ne procuri voda uz dimnjak. Trebat će izbušiti i jednu rupu za inox dimnjak na stropu između prvog kata i tavana. Trebam postavljanje lima na vijenac oko cijele kuće. Trebam rušenje dimnjaka od elemenata fi 180 oko 5 m visine, do deke tavana, dio od 1 m na krovu se nagnuo a obučen je u lim, a na tavanu u vatrootporni knauf te pokrivanje rupe u krovu crijepom, sa odvozom šute, privatna kuća. Pristup s tavana, kroz krov.
Zanima me inox dimnjak unutarnji ali izolirani tj. dvoslojni visine oko 13 m, podrum, 2 etaže i tavan te krov, ukoliko ću morati rušiti cijeli postojeći dimnjak, materijal sa ugradnjom, fi 140 do 180, nisam sigurna zbog novih peći.
Možda je moguća i sanacija ali tek po dozvoli dimnjačara a nakon rušenja gornjeg dijela. Krov je od šindre, jedan dio krova treba sanirati jer kad je jača kiša ili pljusak voda mi curi u hodnik niz zid u većem mlazu, trebam majstora.