Servis toplinskih pumpi
Veliki Raven
Trebam montažu dizalice topline (zrak-voda). Kuća u adaptaciji trenutno ima dvije etaže, a za par godina će imati 3 etaže. Prizemlje grijani dio (radijatori): 40 m2. Prvi kat grijani dio (podno): 55 m2. Drugi kat grijani dio (podno): 55 m2. Ugrađena nova PVC stolarija (Rehao Synego, sa troslojnim staklom). Također ćemo dodati i debelu fasadu do zime (cca 20 cm). Jednofazna struja. Podno grijanje, klima i dizalica topline za grijanje i pripremu ptv-a. Obiteljska kuća, novogradnja, ugradnja podnog grijanja, postavljanje vodova za klima uređaj i toplinsku pumpu - prema projektu, troškovnik i nacrti. Trebam izvođača za postavljanje i kupnju kolektora i dizalice topline prema izrađenom elaboratu. U novoj kući prizemnici, izuzetno izoliranoj / 40 cm vanjski zidovi, imam podno grijanje i topl vodu putem peći na pelete. Sada bih željela ugraditi: a) za sanitarnu toplu vodu bojler toplinsku pumpu, npr Ariston Nuos Evo+, a grijanje zadržati na pelet
e b) ili sve prebaciti na bojler Ariston Nuos Plus koji bi i PTV i podno grijanje odrađivao umjesto peleta. Molila bih ponudu i savjet s eventualnom drugom markom toplinske pumpe prema vašem iskustvu. Trebam dizalicu topline s konvektorima za hladano i toplo grijanje i hlađenje. Također trebam majstora za montažu sanitarija i priključak za vodu.
Potrebna ugradnja novog grijanja u stambeni objekt. Radi se o obiteljskoj kući no prilikom potresa 60% cijevi i postojeće instalacije centralnog grijanja na drva je eksplodiralo pod pritiskom (cijevi). Novi sustav izvodio bi se u kombinaciji dizalica topline i zidnih ventilokonvektora u prizemlju objekta i klasičnih radijatora (postojećih) na katu objekta. Sustav bi trebao sadržavati regulaciju topline tipa Vaillant sensocomfort ili jednakovrijedno za svaki kat zasebno. Na katu objekta s obzirom da grijanje ostaje putem radijatora i pritom nema nikakve funkcije hlađenja kao u prizemlju, ugrađivala bi se klima. Svaka etaža ima cca 100 m2. Interesira me i ugradnja sustava solarnih paketa na kosi krov kako bi se umanjio trošak potrošnje energije dizalice topline i ventilokonvektora uključivo i jeftinija opskrba PTV-a. Ukoliko imate kakvih prijedloga slobodno predložite. Tražim isključivo informativne ponude s obzirom da bi se radovi izvodili tek na proljeće. Molim informativnu ponudu za dizalicu topline - podno grijanje cca 140 m2.