Gradnja, grubi radovi

Skidanje šindre te postava crijepa i limarije

Novo Selo Rok


Obnova starog čardaka: podbetoniravanje temelja 120 m2, promjena kompletnog krova, cca 150 m2. Trebam majstora za izradu krova i postavljanja crjepa. Trebam riješiti dva dimnjaka:
1. cijev fi 16 visina 1 m, dimnjak je uzidan do crijepa, dakle treba ga izvesti na krov
2.dimnjak je također sazidan do krova ali je fi 20, trebala bi redukciju na fi 16 i također ga kroz crijep izvesti na krov u visini 1 ili 1,5 metar. Trebam ponudu za sjenicu 4 x 6 sa krovištem na četiri vode. Izrada nadstrešnice iznad pecare, planirao sam na jednu vodu, prekriti s limom u obliku crijepa, dimenzije 4 x 4.5 m cca, imam već priređenu drvenu građu i lamperiju za ispod lima. Namjeravam graditi betonsku ukopanu kuću koja bi bila prekrivena zemljom sa svih strana osim jedne pročelne strane. Gradnju bi započeo ove godine čim prije kako vremenski uvjeti budu dopuštali. Na parceli su trenutno 3 stara objekta koja bi se rušila.
U prilogu šaljem troškovnike za izgradnju kuće, ako treba imam još i ostale projekte ali su preveliki za slanje mailom. Trebam kompletno renoviranje kuhinje: skidanje starih pločica i stavljanje novih na zid (cca 6 m2); stavljanje novih pločica na pod (cca 6 m2); zamjena vodovodnih cijevi u zidu, krečenje plafona (cca 6m2) i ostatka zida iznad pločica (cca 6 m2); skraćivanje plinske cijevi do bojlera i dizanje istog za 20 cm.