Gradnja, grubi radovi

Skidanje starog krova i izrada novog

Badličan


Trebam majstora za krovopokrivačke radove, potrebna je zamjena krova. Krovište objekta ima "zub" te ima dva jednostrešna krova (manji i veći), različite visine prema središnjem / nosivom zidu; drvena građa, pokriven mediteran crijepom. Površina krova je 38 m2 (manji) i 45 m2 (veći).
Potrebna je demontaža krova, izgradnja nadozida 60 cm, otvaranje dijela većeg krova od lindre 3 m u širina 6m, izgradnja dva potrebna zida (3 i 6 m dužine), termo / hidroizolacija terase, izgradnja nove drvene konstrukcije (poželjno bez ikakvih vertikalnih stupova u konstrukciji), daskanje, termo i hidroizolacija krova, letva / kontraletva i pokrivanje crijepom. Opšav tri dimnjaka (40 x 40) te potrebna limarija. Ukrasno sljeme se montira na zid na koji su oslonjeni veći i manji jednostrešni krov. Sve bez ikakvih krovnih prozora.
Nije hitan početak radova, mogu pričekati nekoliko mjeseci. Bitna je brzina i kvaliteta, čvrstoća i otpornost krova na jače vjetrove (bura). Imam terasu, polu-natkrivenu (dvije trećine terase su natkrivene), veličine 25 m2. Na terasi su postavljene keramičke pločice a na njih drvene pajole (koje se mogu ukloniti). Terasa nije uvijek bila natkrivena tako da je sa vremenom došlo do prodiranja vlaga u prostor ispod iste, ne jako ali vidljivo. Pločice su dobrom stanju, vjerojatno su fuge djelomično propustile. Trebam ponudu za hidroizolacijski premaz za sanaciju, 25 m2. Trebam krovopokrivača i zidara za rušenje i izradu novog drvenog krovišta na 2 vode visine sljemena cca 1 m tlocrtne površine 30 m2 tj. 5,0 m x 6,0 m, ujedno i fasada cca 100 m2 te izdradu estriha deb. cca 8,0 cm, 30 m2, objekt je prizemnica. Vjerojatno će biti potrebno promijeniti i jednu ili dvije grede. Postojeći oluci su u redu. Radi se o površini cca 50-60 m2. Tražim majstore, skupljam ponude za betoniranje nekih cca 250 kvadrata, većina bi išla u beton a dio od nekih 10 kvadrata u kockice / tlakavace. Preko 100 kvadrata je zemlja a ostalo je stari beton najvjerovatnije bez mreže. Znaci ovo bi trebalo polupat do kraja, odvući, nasuti tampon i izbetonirat kako treba sa mrežom. Na ulazu bi išli i rubnjaci. Račun mi ne treba tako da se traži minimalna ponuda. Radovi bi se izvodili od proljeća. Trebam ponudu za radove: a) balkon 8 m2: skinuti postojeće pločice podne 8 m2 i zidne cca 4 m2 i postaviti nove, zamijeniti utičnicu x1, popravak oštećenih dijelova i maljanje balkona bijelom bojom, bojanje balkonske ograde smeđa boja (drvene daske, 4 x 3 m); b) apartman: maljanje zidova bijelom bojom, 40 m2, zamijeniti utičnicu x1, zamjena kotlića i wc daske.