Skidanje starog krova i izrada novog
Vrbje
Trebamo za krovište postavku folije, kontraletvu i letvu te pokrivanje crijepom. Iza toga i postavka limarije. Sav materijal je na tavanu. Sa krovišta je skinut stari crijep. Trebam ponudu za građevinske radove nadogradnje kuće od 180 kvadrata. Potrebno je promijeniti cijeli krov i napraviti tavanske prostorije, na jednom dijelu kuće ima betonska ploča. Koja bi bila cijena za građevinsku dozvolu? Trebam ponudu za građevinske radove rušenja stare kamene kuće, bruto površine 81 m2, 2 etaže te gospodarske zgrade 11 m2. Trebam ponudu za građevinske radove rohbau gradnje obiteljske kuće. Popravak ili sanacija krova zbog procurivanja, po dogovoru nakon pregleda i ocjene stanja; peti kat (potkrovlje). Dosadašnje stanje - eternit ploče, zgrada stara 30 godina. Trebamo rušenje pregradnih zidova, možda jedan ili dva ovisi, jedan je visine 3 metra, širine 6 metara. Imam problema sa prokišnjavanjem uz sami dimnjak (vidjeti slike) već duži period, a pogoršalo se odkad smo sanirali dimnjake nakon potresa (dimnjake smo samo skratili na pola jer je bila opasnost da će se srušiti).
Moj stan je na 3. katu, a iznad mene je neuređeni tavan. Krov je inače saniran prije cca 5 godina (novi crijep i letve, nema izolacije).
E sad pretpostavka je da vjerojatno curi uz dimnjak jer nije obložen limom i nema kapu, ali ja mislim da je problem i u opšavu jer kod jačih kiša na tavanu mogu vidjeti da se voda podvlači uz letvice krova. Dimenzije dimnjaka: visina: 90 cm; dužina: 140 cm; širina: 50 cm.