
Solarna oprema za proizvodnju električne energije
Martinuševec
Molim ponudu za sustav za samoodrživu drvenu kućicu od 30 m2. Kolektori za grijanje vode i proizvodnju struje. Trebala bi nam ponuda za solarnu elektranu. Imamo registriranu priključnu snagu od 8,05 kW (1-f priključak) što znači da imamo pravo zatražiti max. snagu 3,68 kW. Trebam ponudu za servis solarnog grijanja. Molim ponudu za solarnu fotonaponsku elektranu snage 9 - 10 kW po sistemu ključ u ruke. Površina krova 45 - 50 m2, dok je dio krova na koji bi stavili solarne panele okrenut prema jugozapadu pod kutom 40 - 45°. Trebao bih ponudu za solarni sustav za uredski kontejner koji se nalazi u kamenolomu (jaka bura). Dimenzije kontejnera su 6 x 2,4 m a potrošači u kontejneru su sljedeći: klima uređaj 3,5 kW i laptop. Trenutni izvor električne energije u kontejneru je agregat. Solarna elektrana 8 - 10 kW sa svim dozvolama sustavom za grijanje tople vode i kuće, trebam ponudu. Planiram izvesti 2 projekta, govorim engleski i njemački, molim samo tvrtke s kojima se mogu sporazumijevati na jednom od jezika:
1. Fotonaponski sustav - moram predati projekt HEP-u i trebam tvrtku koja ga može izvesti za mene i upoznat sam s tim koju veličinu će HEP odobriti.
2. Razmišljam o ugradnji solarnog grijanja na toplovodni kotao. Mislio sam ugraditi izmjenjivač topline ispred ulaza hladne vode
3. Istom prilikom servis ili čišćenje klima uređaja.