Instalaterski radovi

Solarna oprema za proizvodnju električne energije

Stivan


Pregled i sređivanje strujnih kabela i solarnih instalacija na brodu. Potrebna mi je usluga montaže 2 solarna panela na brodsku konstrukciju. Trebam ponudu za solarnu elektranu za kuću sa potrošnim tijelima: hladnjak A++, perilica rublja A++, štednjak , led TV A+, 8 led rasvjetnih tijela i ostali sitni električni aparati kao punjači za mobitele, laptop, brijači aparat itd. Unaprije zahvaljujem na ponudi. Molim ponudu za izgradnju solarne elektrane prema specifikacijama zadanima u Glavnom projektu koji šaljem u privitku. Napomena, navedena cijena u Glavnom projektu je informativnog karaktera te je uvećana kako bi se osigurala potpuna subvencija energetske obnove. Kuća na koju će se ugraditi solarna elektrana ima crijep za pokrov te je krov orijentiran prema jugozapadu. Naime, primljeni smo na natječaju za subvencioniranu energetsku obnovu obiteljskih kuća te uz ostale mjere namjeravamo ugradnju solarne elektrane. Trebam ponudu za solarnu elektranu od 5 kW za kuću. Planiram izvesti 2 projekta, govorim engleski i njemački, molim samo tvrtke s kojima se mogu sporazumijevati na jednom od jezika:
1. Fotonaponski sustav - moram predati projekt HEP-u i trebam tvrtku koja ga može izvesti za mene i upoznat sam s tim koju veličinu će HEP odobriti.
2. Razmišljam o ugradnji solarnog grijanja na toplovodni kotao. Mislio sam ugraditi izmjenjivač topline ispred ulaza hladne vode
3. Istom prilikom servis ili čišćenje klima uređaja. Želim ugradnju solarnih panela na krov ili fasadu najgornjeg kata u zgradi s priključkom na moj strujni krug (ne ono s HEP) iako i to je moguće.