
Solarni kolektori za struju
Vela Traba
Potrebna mi je solarna elektrana od 7 kW. Molim ponudu. Trebam ponudu za instalaciju dizalice topline zrak - voda za grijanje, hlađenje i grijanje vode u prizemlju (cca 140 m2). Centralni sustav grijanja u kući trenutačno ne postoji. Razmatra se opcija postavljanja podnog grijanja. I ponudu za instalaciju solarne elektrane od cca 10 kW - ključ u ruke, od izrade projekta do puštanja u pogon. Trebam ponudu za ugradnju solarnih panela na vikendici. Postojeći solarni kapaciteti su mi nedostatni i trebam ih utrostručiti. U prilogu su slike postojećeg solarnog sustava. Trebam ponudu za solarni sustav za proizvodnju električne energije i grijanja i tople vode, kako dodatak za obiteljsku kuću. Planiram izvesti 2 projekta, govorim engleski i njemački, molim samo tvrtke s kojima se mogu sporazumijevati na jednom od jezika:
1. Fotonaponski sustav - moram predati projekt HEP-u i trebam tvrtku koja ga može izvesti za mene i upoznat sam s tim koju veličinu će HEP odobriti.
2. Razmišljam o ugradnji solarnog grijanja na toplovodni kotao. Mislio sam ugraditi izmjenjivač topline ispred ulaza hladne vode
3. Istom prilikom servis ili čišćenje klima uređaja. Želim ugradnju solarnih panela na krov ili fasadu najgornjeg kata u zgradi s priključkom na moj strujni krug (ne ono s HEP) iako i to je moguće. Molim ponudu za solarnu elektranu ključ u ruke snage 3,6 kW. Imam monofazni priključak na mrežu sa limitatorom 7,4 kW. Krov je dvostrešni kosi prekriven crijepom, jedna ploha površine 60 kvadrata je južne orijentacije djelomično u sjeni od susjedne zgrade. Potrošnja struje je oko 800kn mjesečno.