Instalaterski radovi

Solarni kolektori

Donja Petrička


Fasada, objekt 400 m2, spajanje peći na centralno, kotao Terma i solarni panel za toplu vodu. Trebam ponudu za postavu solarnih ploča za grijanje vode na krov, izgraditi "strojarnicu" (cca 4 m2) za bojler i izgraditi dimnjak koji je naslonjen na kuću. Trebao bih servis solarnog grijanja sanitarne vode. Mislim da u sistemu ima zraka i zbog toga pumpa radi u prazno i topla voda iz kolektora ne cirkulira. Temperatura vode u kolektorima na krovu je 105 stupnjeva. Planiram izvesti 2 projekta, govorim engleski i njemački, molim samo tvrtke s kojima se mogu sporazumijevati na jednom od jezika:
1. Fotonaponski sustav - moram predati projekt HEP-u i trebam tvrtku koja ga može izvesti za mene i upoznat sam s tim koju veličinu će HEP odobriti.
2. Razmišljam o ugradnji solarnog grijanja na toplovodni kotao. Mislio sam ugraditi izmjenjivač topline ispred ulaza hladne vode
3. Istom prilikom servis ili čišćenje klima uređaja. Trebam ponudu za ugradnju toplinske pumpe za kuću. Da li radite u kombinaciji sa solarnim panelama? Želim instalirati solarno grijanje tople vode u kući. Tražim ponudu: 1.) Kompletan set (sustav) za toplu vodu (buduće i za grijanje) sa spremnikom od 300 - 500 litara 2.) Montažu i puštanje u rad sustava. Tražimo majstora koji bi pregledao postojeće solarne ploče koje nisu u funkciji a neznamo razlog te dao ponudu za nadogradnju dodatnih.