Instalaterski radovi

Solarni kolektori

Koprivna


Ugradnja visoko energetske dizalice topline za obiteljsku kuću, snage 14 kW i solarni paneli za toplu vodu s bojlerom od 300 l. Imamo stan u kojem je postavljeno etažno centralno grijanje (cijevi idu kroz pod). Prije deset godina, kad smo se uselili, skinuli smo radijatore. Sad bi htjeli kupiti nove, modernije, i staviti novu centralnu jedinicu, pa bi trebali, prvo, da nam netko pogleda da li su cijevi još uvijek ispravne, i drugo, da nam netko dođe procijeniti prostor i savjetovati koji nam je sistem grijanja najbolji za naš prostor (struja, pelete, dizalica topline, možda čak i solarno ili eventualno plin), te da nam takav sustav, zajedno sa novim radijatorima i instalira. Solarni sustav tople vode (Asel) potreban remont, trebam majstora. Montaža solarnih panela Vitasol 100 m 4 komada. Trebamo ponudu za kompletnu montažu solarnih kolektora na obiteljskoj kući. U privitku dostavljamo neke podatke koje smatramo da su vam potrebni prije izrade ponude, kao i pristupanju poslova. Napominjemo da termo sifonski kolektori nisu prihvatljivi u ponudi. Trebam ponudu majstora za pregled i eventualni popravak solarnog sustava. Planiram izvesti 2 projekta, govorim engleski i njemački, molim samo tvrtke s kojima se mogu sporazumijevati na jednom od jezika:
1. Fotonaponski sustav - moram predati projekt HEP-u i trebam tvrtku koja ga može izvesti za mene i upoznat sam s tim koju veličinu će HEP odobriti.
2. Razmišljam o ugradnji solarnog grijanja na toplovodni kotao. Mislio sam ugraditi izmjenjivač topline ispred ulaza hladne vode
3. Istom prilikom servis ili čišćenje klima uređaja.