Instalaterski radovi

Solarno grijanje vode

Leskovec Toplički


Montaža solarnih panela Vitasol 100 m 4 komada. Nadopuna medija u solarnom sustavu, tražim majstora. Trebao bih servis solarnog grijanja sanitarne vode. Mislim da u sistemu ima zraka i zbog toga pumpa radi u prazno i topla voda iz kolektora ne cirkulira. Temperatura vode u kolektorima na krovu je 105 stupnjeva. Potrebna ugradnja novog grijanja u stambeni objekt. Radi se o obiteljskoj kući no prilikom potresa 60% cijevi i postojeće instalacije centralnog grijanja na drva je eksplodiralo pod pritiskom (cijevi). Novi sustav izvodio bi se u kombinaciji dizalica topline i zidnih ventilokonvektora u prizemlju objekta i klasičnih radijatora (postojećih) na katu objekta. Sustav bi trebao sadržavati regulaciju topline tipa Vaillant sensocomfort ili jednakovrijedno za svaki kat zasebno. Na katu objekta s obzirom da grijanje ostaje putem radijatora i pritom nema nikakve funkcije hlađenja kao u prizemlju, ugrađivala bi se klima. Svaka etaža ima cca 100 m2. Interesira me i ugradnja sustava solarnih paketa na kosi krov kako bi se umanjio trošak potrošnje energije dizalice topline i ventilokonvektora uključivo i jeftinija opskrba PTV-a. Ukoliko imate kakvih prijedloga slobodno predložite. Tražim isključivo informativne ponude s obzirom da bi se radovi izvodili tek na proljeće. Trebam ponudu za solarno, ključ u ruke 5 kW i bojler 30 l. Trebam majstora za postavljanje solarne elektrane i ploča za toplu vodu na krov kuće. Planiram izvesti 2 projekta, govorim engleski i njemački, molim samo tvrtke s kojima se mogu sporazumijevati na jednom od jezika:
1. Fotonaponski sustav - moram predati projekt HEP-u i trebam tvrtku koja ga može izvesti za mene i upoznat sam s tim koju veličinu će HEP odobriti.
2. Razmišljam o ugradnji solarnog grijanja na toplovodni kotao. Mislio sam ugraditi izmjenjivač topline ispred ulaza hladne vode
3. Istom prilikom servis ili čišćenje klima uređaja.