
Solarno grijanje
Vrbica
Trebam ponudu za postavu solarnih ploča za grijanje vode na krov, izgraditi "strojarnicu" (cca 4 m2) za bojler i izgraditi dimnjak koji je naslonjen na kuću. Trebam ponudu za izradu centralnog grijanja za kuću. Nacrti u prilogu. Centralno grijanje bi bilo na peć na pelete, solarno ili dizalicu topline. Planiram izvesti 2 projekta, govorim engleski i njemački, molim samo tvrtke s kojima se mogu sporazumijevati na jednom od jezika:
1. Fotonaponski sustav - moram predati projekt HEP-u i trebam tvrtku koja ga može izvesti za mene i upoznat sam s tim koju veličinu će HEP odobriti.
2. Razmišljam o ugradnji solarnog grijanja na toplovodni kotao. Mislio sam ugraditi izmjenjivač topline ispred ulaza hladne vode
3. Istom prilikom servis ili čišćenje klima uređaja. Montaža solarnog sistema na stambeni kontejner, radi se o dvije ploče, molim ponude. Imam bojler na solarno (na krovu) i ne grije mi vodu, trebam majstora za popravak sustava. Prošao sam na natječaju fonda za povećanje energetske učinkovitosti obiteljskih kuća. Odobrena su mi sredstva za peć na pelet i solarne kolektore koje bi trebao ugraditi što prije. Tražim majstora za servis kotlovnice. Točnije sistem solarnog grijanja tople vode, dva bojlera po 300 litara koji su spojeni sa peći na pelete.