
Stiropor fasada 10 cm
Ladanje Gornje
Trebam ponudu za fasaderske radove izrade toplinske fasade, jub ili rofix, debljina 10 cm, stiropor cca 230 m2. Na vanjskom zidu kuće pukla nam je plastična vertikalna cijev (oluk) i to se saniralo odnosno taj oluk se zamijenio novim. Međutim, prije tog popravka puhala je jaka bura i metalna spojnica oluka koji je pukao zagrebala je fasadu između prvog i drugog kata (duljina ogrebotine je nekih 20 cm). Dubinu te ogrebotine ne možemo procijeniti jer je previsoko. Kako vlaga ne bi ušla u unutrašnjost objekta, htjeli bi sanirati ovo oštećenje. Imamo fasadnu boju koja je ostala kada se je na kuću stavljala fasada. Ovo oštećenje trebalo bi sanirati vjerojatno stavljanjem mrežice, ljepila i pur pjene te fasadne boje. Prilažem fotografije i na jednoj od priloženih fotografija gornjim krugom označeno je mjesto gdje je došlo do oštećenja fasade. Trebam vanjsku fasadu - oko 500 kvadrata, komplet; striopor, mrežica, ljepilo, završni sloj. S ulične strane oko 150 kvadrata, ne ide stiropor nego samo mrežica, ljepilo i završni sloj; s dvorišne strane stiropor vjerojatno 3 cm za oko 50 kvadrata, ostalih 300 kvadrata stiropor 5 cm - naravno to su samo moji prijedlozi, zbog jednostavnosti, stolarije,..
S dvorišne strane, u najvišem dijelu visina je oko 17 metara. Kuća se može praktički svaki dan pogledati uz prethodnu najavu (sat-ili dva prije dolaska). Plaćanje je odmah i u cijelosti, (ili po dijelovima posla), no unaprijed ne. Molim zainteresirane uz ozbiljne, jasne i jednostavne ponude. Trebao bih napraviti špric namaz na kući. Samo prizemlje. Kuća dimenzija 12 × 11. Molim da mi pošaljete ponudu. Potrebna mi je usluga izrade fasade na obiteljskoj kući, neto površina je 200 m2. Fasada je rađena prije 7 godina (stiropor 7 cm i dva sloja ljepila) stoga je sad potrebno odraditi 1 - 2 ruke ljepila i završni sloj (akril, bijele boje). Visina kuće: 0 + 1. Trebala bi nam obnova stare fasada na sjeverno / zapadnom dijelu kuće koja je na drugom / trećem polukatu. Površina tog dijela kuće za fasadiranje je oko 60 m2. Taj dio kuće je podjeljen zajedničkim stepeništem prema susjedovoj kući. Skela nije najbolje riješenje jer bi zapriječila / ometala slobodan prolaz / izlaz na ulicu pa je preporučivo to izvesti viseći na konopcima kako je napravljena jedna strana fasade na drugom kraju kuće. U privitku se može vidjeti o kakvom je međuprostoru / poziciji riječ.
Materijal koji je korišten na tom dijelu kuće je GeoCalce Multiuso s kojim bi trebalo i tu stranu napraviti. Izvođjač bi trebao imati iskustva s takvom vrstom poslova i referencu da se može provjeriti kvaliteta izvedenih radova. Cijenjene ponude za kompletan posao s cijenom usluge i terminima kada bi se to moglo napraviti dostaviti na email. U privitku planovi i fotografije zgrade i određenog dijela (označeni crvenom bojom) koji trebaju obnovu fasade.
Ako je posao napravljen kako treba, sjeverni dio kućne fasade će isti izvođač napraviti u drugoj fazi. Trebam ponudu za završne radove izvana nakon postavljanja PVC prozora. Tri velika prozora, prizemlje u zgradi.