
Stiropor fasada 12 cm
Mali Lug
Imamo malu drvenu kuću otprilike 120 m2 fasadne površine, s nekoliko prozora i vrata. Potrebno je radi zaštite staviti limenu fasadu. U potražnji smo majstora koji to može izvest. Tražim izvođača za izradu termo fasade od 8 cm na otoku tijekom iduća 2 mjeseca. Površina fasade: 143 m2 (ne računajući otvore i stupove). Boja: svijetlo bež. Smještaj za radnike u samom objektu. Plaćanje preko računa (pošto obnovu sufinancira Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost). Nacrt i fotografije šaljem na upit. Trebam majstora za bojanje fasade prvi put 250 m2. Trebam ponudu fasadera radi uvida u prosječnu cijenu. Dvije kuće, veća i manja, jedna izgrađena, druga u izgradnji. U prilogu su fotografije. Vlasnik sam kuće koja je u srednjem roh-bau stanju. Zatvorena je no nema fasade te su unutra goli zidovi. Napravljeno je idejno rješenje s nacrtima (idejno, ne izvedbeno).
Potrebna mi je firma koja je u stanju samostalno dovesti kuću u useljivo stanje prema idejnom projektu. To uključuje ali nije limitirano sa: postavljanje fasade, drenažni opkop oko kuće, postavljanje izolacije krova, unutarnji knauf, struja / voda / plin (djelomično izvedeno), kanalizacija, grijanje, izrada i postavljanje namještaja po mjeri, rasvjetnih tijela, električnih prekidača, postavljanje podnih obloga. Trebam ponudu za građevinske radove: fasada vanjska i krov, pregrade unutrašnje, kupaona, grijanje, bazen vanjski. Trebam ponudu za građevinske radove sanacije curenja vode u kuću.
Nakon izvedbe demit fasade na postojeću običnu, u zadnja dva mjeseca je utvrđeno da dolazi do prodora vode u kuću, uz fasadne zidove, na dva mjesta. Kuća ima dio na nižim krovom i dio sa višim (za jednu etažu) krovom.
Do prodora vode dolazi u dijelu nižeg krova, cca 60 - 70 m2 površine. Pokrov kupa kanalica na kosoj betonskoj ploči. Spoj nižeg i višeg krova sa limarskim opšavom koji nije mjenjan kad je rađena fasada je nekih max 14 m,
dvostrešno (7 + 7).