Instalaterski radovi

Ugradnja toplinskih pumpi

Finida


Potreba za zamjenom bojlera, želja da se postavi hibridni sustav toplinske pumpe (zrak) sa mogućnošću korištenja grijanja na plin. Trebaju mi ponude za dizalicu topline za novogradnju i ponuda za fotonaponsku solarnu centralu. Tražim izvođača za ugradnju sustava dizalice topline od 12 kW sa 7 zidnih ventilokonvektora i solarnim kolektorom u vikendicu od 90 m2 (uz sufinanciranje Fonda za zaštitu okoliša). Projekt i troškovnik su bazirani na Samsung dizalici topline u kombinaciji s Viessmann solarnim kolektorom (može i neki drugi proizvođač umjesto Samsunga ako zadovoljava specifikacije).
Ugradnja može započeti što prije. Instalacije (cijevi i kabeli) će se postaviti s vanjske strane zidova kuće (nadžbukno) kako bi se izbjeglo štemanje zidova (nakon toga će se napraviti termo-fasada koja će ih sakriti), a radi dodatnog olakšavanja ugradnje izbjeći ćemo i iskope (polaganje cijevi pod zemlju).
Majstori mogu spavati u kući, ja ću im biti pri ruci za sve što im zatreba. Trebam servis toplinske pumpe koja je sastavni dio bojlera centralnog grijanja 400 litara. Dizalica topline, grijanje na struju, trebam ponudu. Trebam ponudu majstora za instalaciju Vaillant toplotne pumpe. Trebam montažu dizalice topline uklapanjem na postojeći sustav podnog grijanja u kući od cca 100 m2. Do sada je bio plinski kodenzacijski bojler, Terma rezervar tople vode 300 l s tri solarna panela. Kuća je novija s stiropor fasadaom od 8 cm, plastična stolarija. Radovi mogu započeti čim prije.