
Ugradnja toplinskih pumpi
Jasenak
U potrazi smo za majstorima za kompletnu ugradnju toplinske pumpe voda - voda za grijanje kuće. Imamo dvije bušotine u vrtu, jedna na 34 metara dubine a druga na 42 metra koje su udaljene jedna od druge više nego 15 metara, svaka ima svoj tok i dobar protok podzemne vode. Centralno podno grijanje u kući. U troškovniku je navedena Panasonic dizalica topline, ali ovisno o cijeni razmislio bih o LG ili Mitsubishi. U prilogu je troškovnik. Trebam ponudu za apsorpcijsko-plinsku reverzibilnu dizalicu topline. Nakon kontakta šaljem daljnje specifikacije. Podno grijanje, klima i dizalica topline za grijanje i pripremu ptv-a. Obiteljska kuća, novogradnja, ugradnja podnog grijanja, postavljanje vodova za klima uređaj i toplinsku pumpu - prema projektu, troškovnik i nacrti. Trebam ponudu za ugradnju toplinske pumpe. Tražim izvođača za ugradnju sustava dizalice topline od 12 kW sa 7 zidnih ventilokonvektora i solarnim kolektorom u vikendicu od 90 m2 (uz sufinanciranje Fonda za zaštitu okoliša). Projekt i troškovnik su bazirani na Samsung dizalici topline u kombinaciji s Viessmann solarnim kolektorom (može i neki drugi proizvođač umjesto Samsunga ako zadovoljava specifikacije).
Ugradnja može započeti što prije. Instalacije (cijevi i kabeli) će se postaviti s vanjske strane zidova kuće (nadžbukno) kako bi se izbjeglo štemanje zidova (nakon toga će se napraviti termo-fasada koja će ih sakriti), a radi dodatnog olakšavanja ugradnje izbjeći ćemo i iskope (polaganje cijevi pod zemlju).
Majstori mogu spavati u kući, ja ću im biti pri ruci za sve što im zatreba. Trebam ponudu za izradu centralnog grijanja za kuću. Nacrti u prilogu. Centralno grijanje bi bilo na peć na pelete, solarno ili dizalicu topline.