
Ugradnja toplinskih pumpi
Klokovec
Kompletna izrada podnog grijanja s dizalicom topline. Kuća je novogradnja, prizemnica 120 m2, za glazuru - estrih je ostavljeno 11 cm, kuća ima troslojna iso stakla, kuća je izolirana sa termo fasadom od stiropora debljine 14 cm, zatim gornja ploča kuće je izolirana s 20 cm kamene vune. Zanima me ponuda izrade podnog grijanja s dizalicom topline, navedite mi točnu cijenu i koliko je potrebno jačine za grijanje kuće? U potrazi smo za majstorima za kompletnu ugradnju toplinske pumpe voda - voda za grijanje kuće. Imamo dvije bušotine u vrtu, jedna na 34 metara dubine a druga na 42 metra koje su udaljene jedna od druge više nego 15 metara, svaka ima svoj tok i dobar protok podzemne vode. Trebam ponudu za dizalicu topline i podno grijanje. Montažna kuća oko 120 m2. Zamjena Valliant plus plinskog boilera za Panasinic dizalicu topline sa integriranim spremnikom, trebam ponudu i majstora. Trebam ponudu za nabavku i kompletno ugrađivanje sustava za grijanje i hlađenje na električnu energiju. Navedeno bi trebala pogoniti toplinska pumpa zrak-voda, a sustav bi trebao obavljati sljedeće:
- grijati prostorije podnim grijanjem i ponegdje radijatorima
- hladiti navedne prostorije zidnim klima uređajima
- grijati toplu vodu za kućanstvo (ukoliko je isplativo i preporučeno, u ponudi može biti i sustav sa solarom za grijanje tople vode)
Dodatan uvjet je da sustav ima mogućnost spajanja na smart home sustave kako bi se mogla zasebno regulirati temperatura u svakoj od navedenih prostorija sa podnim grijanjem, odnosno hlađenja klimom u ljetnim danima.
Toplinska pumpa trebala bi imati što veću iskoristivost i podnositi što niže vanjske temperature, nije uvjet da se ide sa najjeftinijim sustavom.
Tlocrt i kvadrature prostorija su u privitku, a dodatno još dostavljam i podatke koji mogu pomoći kod proračuna:
- vanjski zidovi kuće su od termo-blok opeke, 25 cm
- izolacija je stiropor 15 cm
- visina po katu je ~2.40 m
- prozori su PVC još neodređenih specifikacija
- potkrovlje je izolirano (20 cm)
- podno grijanje će biti ispod parketa u prizemlju (boravak) te ostatak soba ima laminat. Kuhinja i wc / kupaonica pločice. Trebam ponudu za bušenjem bunara i ugradnjom toplotnih pumpi. Potrebna ponuda za monoblock dizalicu topline do 9 kW koja bi se priključila na postojece radijatorsko grijanje. Ponuda mora biti u skladu sa fondom za energetsku obnovu.