
Ugradnja toplinskih pumpi
Prnjavor Čuntićki
Instalacija podnog grijanja i toplinske pumpe zrak-voda sa sustavom hlađenja (dvije fan coil jedinice), 70 m², trebam ponudu. Trebam ponudu za dizalicu topline i podno grijanje. Montažna kuća oko 120 m2. Trebam ponudu za montažu toplinske pumpe s podnim grijanjem. Trebam dizalicu topline s konvektorima za hladano i toplo grijanje i hlađenje. Također trebam majstora za montažu sanitarija i priključak za vodu.
Trebam ponudu za instalaciju dizalice topline zrak - voda za grijanje, hlađenje i grijanje vode u prizemlju (cca 140 m2). Centralni sustav grijanja u kući trenutačno ne postoji. Razmatra se opcija postavljanja podnog grijanja. I ponudu za instalaciju solarne elektrane od cca 10 kW - ključ u ruke, od izrade projekta do puštanja u pogon. Trebam montažu dizalice topline (zrak-voda). Kuća u adaptaciji trenutno ima dvije etaže, a za par godina će imati 3 etaže. Prizemlje grijani dio (radijatori): 40 m2. Prvi kat grijani dio (podno): 55 m2. Drugi kat grijani dio (podno): 55 m2. Ugrađena nova PVC stolarija (Rehao Synego, sa troslojnim staklom). Također ćemo dodati i debelu fasadu do zime (cca 20 cm). Jednofazna struja. Trebam ponudu za nabavku i kompletno ugrađivanje sustava za grijanje i hlađenje na električnu energiju. Navedeno bi trebala pogoniti toplinska pumpa zrak-voda, a sustav bi trebao obavljati sljedeće:
- grijati prostorije podnim grijanjem i ponegdje radijatorima
- hladiti navedne prostorije zidnim klima uređajima
- grijati toplu vodu za kućanstvo (ukoliko je isplativo i preporučeno, u ponudi može biti i sustav sa solarom za grijanje tople vode)
Dodatan uvjet je da sustav ima mogućnost spajanja na smart home sustave kako bi se mogla zasebno regulirati temperatura u svakoj od navedenih prostorija sa podnim grijanjem, odnosno hlađenja klimom u ljetnim danima.
Toplinska pumpa trebala bi imati što veću iskoristivost i podnositi što niže vanjske temperature, nije uvjet da se ide sa najjeftinijim sustavom.
Tlocrt i kvadrature prostorija su u privitku, a dodatno još dostavljam i podatke koji mogu pomoći kod proračuna:
- vanjski zidovi kuće su od termo-blok opeke, 25 cm
- izolacija je stiropor 15 cm
- visina po katu je ~2.40 m
- prozori su PVC još neodređenih specifikacija
- potkrovlje je izolirano (20 cm)
- podno grijanje će biti ispod parketa u prizemlju (boravak) te ostatak soba ima laminat. Kuhinja i wc / kupaonica pločice.