Adaptacije i radovi u interijeru

Unutarnje uređenje

Kupinečki Kraljevec


Trebam nekoga tko može odmah početi raditi na stanu od 50 m2. Porušeno, odvezena šuta, voda, struja, keramika, estrih, ograničen budžet bez mogućnosti probijanja. Znači radi se što se nužno mora. Hitno! Zanima me sanacija oko prozora, to je zatvoreni balkon i oko prozora nam sve vlaži kad pada kiša. Uklanjanje oštećenog nosivog zidanog zida u dužini L ≈ 260 cm i formiranje ekvivalentnog nosivog okvira od čeličnih valjanih dvostrukih UNP220 greda oslonjenih na UNP160 stupove ušlicane u zidove / armiranobetonske serklaže. Prema statičkom elaboratu, prije izvođenja radova treba izvesti armiranobetonske vertikalne serklaže VS1 (ukoliko nisu izvedeni), postaviti podupirače svakih 1,00 m ispod postojeće stropne konstrukcije na drvenim gredama, odštemati krunu zidanog zida u visini od cca 0,50 m, postaviti dvostruke UNP220 profile i međusobno povezati navojnim šipkama Ø16 mm, k.v. 5.6, svakih 50 cm. Ukoliko ne postoji horizontalni serklaž (vijenac), na gornju pojasnicu grede zavariti lim širine 12,00 cm, nakon postavljanja oba profila ukloniti ostatak zida i ugraditi stupove. Stupove okvira sidriti vijcima M16, k.v. 5.6, aktivirati gredu klinovima (međuprostor zapuniti mortom), gredu sidriti u stropnu konstrukciju 2x po gornjoj pojasnici (ukupno 4x) sa kemijskim M8 vijcima, k.v. 5.8.
Svi armiranobetonski elementi izvode se u betonu klase C25/30 i armiraju šipkama B500 B. Svi nosivi elementi čelične konstrukcije izvode se kao čelična konstrukcija kvalitete materijala S235JR. Elementi konstrukcije proizvode se radionički sa pripadnim limovima kao sklopovi te međusobno spajaju vijcima kvalitete 5.6 (sukladno HRN EN 15048) ili međusobno zavaruju na gradilištu.
Predviđena je antikorozivna zaštita čelične konstrukcije premazima te je konstrukciju potrebno oblagati vatropotpornim pločama u dva sloja, obzirom da se nalazi u neposrednoj blizini dimnjaka. Lajsne pored balkonskih vrata su trule od vlage, treba ih zamijeniti i popraviti izvor problema. Izgleda da nakon veće kiše s vjetrom s balkona negdje voda prodire tako da treba vidjeti gdje je sve potrebno silikonom ispuniti rupe, a što god da je potrebno još nešto kako ne bi opet počele truliti. Trebam izolaciju za prostor pod pločom zbog ljetnih toplina i zimskih hladnoća s knaufom do pituranja. Prostorija je nepravilnog oblika duljine 5,5 m a širina je s jedne strane 2,2 m a s druge strane 4,00 m, dakle ca 17,00 m2. Završetak ovih radova do Uskrsa. Zanima me cijena istog unaprijed se zahvaljujem. Nedavno sam na svoju kuću u stavljala novu aluminijsku stolariju. Sada trebam pronaći nekoga tko će mi obrube na prozorima i vratima zabetonirati odnosno staviti klupčice na prozore. Pozrebna je adaptacija dnevne sobe s kuhinjom. Gletanje i bojanje zidova, postavljanje novih balkonskih vrata sa škurama i postavljanje laminata na pod. Kvadratura cca 35 m2.