Projekti i dokumentacija

Usluge arhitekta

Bušetina


Izjava o izvedenim građevinskim radovima - trebam. Bespravno sagrađena gospodarska zgrada u vinogradu površine 49 m2, solidna gradnja - beton u podrumskom dijelu i opeka u prizemlju. Projektna dokumentacija će se raditi kao za novogradnju sukladno zakonu o gradnji. Potrebni su građevinski radovi: rezanje betonskih stijena, rušenje ugrađenih peći, zamjena nekih stropova knauf ploćama, keramičarski radovi i dr.
Građevinske radove namjeravam povjeriti izvođaću koji će izraditi potrebnu dokumentaciju za ishođenje uporabne dozvole - građevinski dio. Molim okvirnu cijenu za dokumentaciju. Neophodna mi je radi izrade kalkulacije o isplativosti kupnje navedenog objekta. Tražim arhitektu za gradnju kuće. Planirana je kuća katnica cca. 200 m2 s garažom i kotlovnicom koja bi bila ukomponirana s prizemljem u kojem je open space, kabinet, wc s tuš kabinom. Na katu bi bile 3 spavaće sobe, 2 kupaone i garderoba. Sama sam izradila "idejni projekt" (amaterski) i željela bih stručno mišljenje. U izradu bi krenuli odmah. Potrebna mi je izrada Glavnog projekta za poslovni prostor od 8,5 kvadrata. Zgrada ima akt o izvedenom stanju, izgrađena je 2000-ih godina. Prostor je u Roh-Bau fazi u prizemlju zgrade. Za sve informacije stojim na raspolaganju. Napomena da je prostor visok skoro 4.77 m pa bi bilo potrebno uzeti u obzir i buduću galeriju prilikom izrade projekta.
Sugerirano mi je da mi potreban glavni projekt, moguće da je potrebno i više od toga... Vrsta objekta: Poslovni prostor Molim kontakt za izradu idejnog projekta i prijedlog troškovnika. Kuća prizemnica. Tlocrtne površine 60 m2. građena 1960-tih. Kuća ima dograđeno potkrovlje. Etaže razdvaja betonska deka bez gredica sa armaturom. Ulaz na gornju etažu je vanjskim betonskim stubištem. Južni zid druge etaže je visine cca 1,5 m - sedam redova blok od opeke dimenzija 290 x 190 x 190 mm, sjeverni zid je visine cca 1m - pet redova blok od opeke dimenzija 290 x 190 x 190 mm. Postavljen je kosi krov. Crijep betonski Bramac. Htio bih podići visinu zidova na 2,5 m. Postojeću drvenu građu iskoristio bih za krov. Ovisno o troškovima u obzir bi došao i prijedlog za izradu ravnog krova. Zgradu bih povećao tlocrtno za 20ak m2-obje etaže, na južnoj (dvorišnoj) strani. U prilog dostavljam fotografije i ideje tlocrta. Dizao bi kat na starijoj kući koja je predviđena da bude na 2 kata, no nikada kat nije podignut. Radi se o 50 m2 i trebalo bi provjeriti da li su temelji dovoljno dobri, buduci da je kuća stara vise od 70 godina. Zanima me okvirna cijena provjere. Trebam izradu projekta za garažu, dimenzija 6m x 6m - garaža bi bila montažna. Trebam ponudu za projektiranje proizvodne hale od oko 150 m2.