Projekti i dokumentacija

Usluge arhitekta

Donje Raštane


Trebam ishodovanje građevinske dozvole. Cijelu kompletnu dokumentaciju za izgradnju kuće od cc 100 m2 s građevinskom dozvolom. Cjelokupna dokumentacija sa priključcima struje i vode. Trebam idejni projekt, glavni projekt te građevinski troškovnik za manju obiteljsku kuču cca 90 m2. Na zemljištu imam ucrtanu kuću od 79 m2 koja je bila srušena i bez dozvole. Postoji li kakva mogućnost da izgradimo novu kuću na istom mjestu? Trebam projekt i rješenje uređenja, odnosno renovacije kupaonice površine 4 m2, sa rješenjem koje predviđa što bolju iskoristivost prostora. Micala bi se velika kada i stavila tuš sa staklenom stijenom. Zamjena kompletnih pločica ili adekvatno rješenje za poboljšanje postojeće estetike prostora. Potrebna nam je promjena glavnog projekta. Kuća je izgrađena po projektu već neko vrijeme i sad nam je u planu nastaviti s radovima no prije toga bi napravili neke promjene. Želje su nam:
1. Strop na potkrovlju podići do kraja da bude ravan
2. Imati pristup tavanu, npr. stepenicama na mjestu naznačenom na prilogu (slika_1.png) ili rupa u stropu pa bi dodali stepenice za potkrovlje
3. Ukoliko statika kuće to može podnijeti, pretvorili bi tavan u potkrovlje i dijelom u terasu. Točke 1. i 2. bi sigurno htjeli izvesti. 3. točka nam ovisi o cijeni i o tome je li to izvedivo. Trebam arhitekta za izradu projektne dokumentacije nadogradnje kata kuće i krova. Kuća je novogradnja, završena prva etaža i prva deka. U kući se živi, ima priključak struje. Veličina objekta 9 m x 9 m. Vanjska WC kućica - za vikendicu trebam cijeli projekt i izvedbu vanjske kućice s wc-om. Imala bi betonski temelj veličine 2 x 2m. S postojeće vrtne kućice (krovište 12 m2) potrebno je 2 postojeća oluka prespojiti na rezervar vode, te rezervar vode spojiti gravitacijski s wc-om koji se nalazi na nižoj visinskoj koti od dna rezervara (cca 2m).
WC bi bio zidana kućica vanjskih dimenzija 2x2 metra visine 2,3m s PVC vratima koja imaju gornji dio ostakljen u mliječnom staklu. Wc je iznutra i izvana ožbukan, na podu su pločice, znači zatvorena građevina. Krovište je crijep s jednom vodom prema iza. Kišnica se iz navedenog rezervara na uzvisini spaja na klasični vodokotlić u WC-u koji se prema potrebi puni i koristi za nuždu (preko zime se sustav prazni zbog zaleđivanja). Wc školjka ima odvodnu cijev koja ide još nekoliko metara nizbrdo u prirodnom terenu do polupropusne septičke jame, koja se ne bi vidjela na terenu jer bi ista bila zatrpana te prekrivena travnjakom. Znači, koristi se kišnica, wc je klasičan s vodokotlićem i odvodnom cijevi do propusne septičke jame. Frekventnost korištenja je niska (par puta godišnje), tako da ne treba veliki kapacitet. Nisam stručnjak, pa ukoliko imate savjete ili postoje mane ovog koncepta, otvoren sam za prijedloge.