Projekti i dokumentacija

Usluge arhitekta

Krković


Tražimo arhitekta za projektiranje obiteljske kuće od 200 m2 brutto ( prizemlje i kat, 100 m2 tlocrtno) te pomoćna zgrada 50 + 15 m2 terasa.
Uz navedeno bilo bi potrebno snimiti stanje postojećih građevina na zemljištu zbog umanjenja komunalnih i vodnih doprinosa. Geodetski elaborat je nedavno napravljen. Trebam projekt za garažu za koju nije potrebna građevinska dozvola dužina 7 m širina 3.70 m, visina 2.70 s betonskom pločom. Molim kolika bi bila cijena? Trebam arhitekta. Posjedujem staru kamenu kuću koju bih želio obnoviti. Potreban mi je arhitekt za izradu idejnog rješenja i glavnog projekta.
Kuća je na kat, tlocrtnih dimenzija 14,80 * 9,60 m i ima sve potrebne papire. Htio bih je obnoviti tako da sačuva osobine starine. Sagrađena je prije gotovo stotinu godina i nije baš u najboljem stanju. Potrebno je uraditi kompletne instalacije za struju i vodu. Kuća nema kupatila i trenutni raspored prostorija ne odgovara zahtjevima modernog stanovanja. Potrebna mi je stručna pomoć kako bi se postojeći prostor iskoristio na najkvalitetniji mogući način. Imam određene ideje za preuređenje, međutim, pitanje je šta je od toga moguće uzimajući u obzir statiku kuće.
Eventualno iskustvo u sličnim projektima bi svakako bio plus, mada nije neophodno.
Ja trenutno živim i radim u Švedskoj ali planiram doci na kratko krajem svibnja, preciznije od 21 - 25 svibnja. Želio bih da se u tih nekoliko dana sastanem sa zainteresiranim arhitektima na terenu i da zajedno prodiskutiramo mogućnosti za adaptaciju. Trebam ponudu za izradu projektne dokumentacije (nacrta) za kuću, prizemlje 110 m2, 3 sobe. Trebam ishodovanje građevinske dozvole za šupu od 16 m kvadratnih i nadstrešnicu 20 m kvadratnih. Trebam statičku procjenu / projekt za nadstrešnicu za dva auta. Nadrstrešnica bi se napravila od čeličnih pravokutnih cijevi, a krov bi bio od leksana debljine 10 mm. Ideja je da leksan ide skoro pa skroz do poda, dakle da se savija po obliku konstrukcije.
Imajte na umu da nadstrešnica nužno ne mora biti široka 6 m, pogotovo ako će to predstavljati neki statički problem ili iziskivati dodatne stupove, jako debele cijevi ili sl.
Trebao bi statički izračun / projekt u kojem će pisati kojih dimenzija bi trebale biti čelične cijevi / grede i čelična sajla, koliko nosivih dijelova konstrukcije bi bilo potrebno i kako veliki trebaju biti temelji na koje će se montirati ta nadstrešnica. Također, ako smatrate da kut konstrukcije ili neki drugi njen dio mora biti drugačije izveden, slobodno dajte svoje stručno mišljenje. Posjedujem parcelu od 700 m2. Želio bih krenuti u pripremu papira za ishodovanje dozvole za gradnju. Moj cilj je 4 - 6 apartmana, ili 4 veća ili 6 manjih, cilj je da idem na neku maksimalnu iskoristivost. Mene interesiraju uvjeti te trebam ponudu. Htio bih da to usporedim s drugima. Trebam sve komplet, idejni projekt, glavni projekt, nadgledanje radova sve do uporabne dozvole.