Usluge arhitekta
Milinac
Tražimo arhitekta za projektiranje obiteljske kuće od 200 m2 brutto ( prizemlje i kat, 100 m2 tlocrtno) te pomoćna zgrada 50 + 15 m2 terasa.
Uz navedeno bilo bi potrebno snimiti stanje postojećih građevina na zemljištu zbog umanjenja komunalnih i vodnih doprinosa. Geodetski elaborat je nedavno napravljen. Potrebna nam je promjena glavnog projekta. Kuća je izgrađena po projektu već neko vrijeme i sad nam je u planu nastaviti s radovima no prije toga bi napravili neke promjene. Želje su nam:
1. Strop na potkrovlju podići do kraja da bude ravan
2. Imati pristup tavanu, npr. stepenicama na mjestu naznačenom na prilogu (slika_1.png) ili rupa u stropu pa bi dodali stepenice za potkrovlje
3. Ukoliko statika kuće to može podnijeti, pretvorili bi tavan u potkrovlje i dijelom u terasu. Točke 1. i 2. bi sigurno htjeli izvesti. 3. točka nam ovisi o cijeni i o tome je li to izvedivo. Načelno radilo bi se o rušenju dvorišnog objekta, te skidanju krova vanjskog objekta i povezivanjem, možda ravni krov, objedinjenog objekta. Krajnja namjera je izgradnja 4 mala stana cca 30 m2, uz zadržavnje, postojećeg vanjskog poslovnog prostora. Zainteresiran sam za izradu dokumentacije potrebne za građevinsku dozvolu, te izvođenje građevinskih radova. Trebam ponudu za izradu projekta garaže 50 kvadrata s jedne i pol etaže. Idejni projekt i ishodovanje građevinske dozvole. Na građevinskom zemljištu od 1157 m2 trebam idejni projekt i ishodovanje građevinske dozvole. Trebam provjeru statike kuće (3 stana po 75 m2) s tavanom i podrumom građene 1970.-tih u kojoj je prije desetak godina srednji stan preuređen te su djelomično dirani i noseći zidovi.
Primijetila sam manje pukotine te molim stručno mišljenje.
Također bi trebala i izradu projekta krovišta za natkrivanje balkona / terase na prvom katu kuće. Trebam troškovnik za izradu garaže dim 6 × 3.5 metara, 4 stupa i kosina.