Projekti i dokumentacija

Usluge arhitekta

Vukovo selo


Trebam ponudu za kompletno ishođenje građevinske dozvole za kuću od 800 m2, u pitanju je rekonstrukcija zaštićenog objekta sustav zaštite B, za idejni projekt i glavni projekt sa troškovnikom, te ishođena građevinska dozvola. Vanjska WC kućica - za vikendicu trebam cijeli projekt i izvedbu vanjske kućice s wc-om. Imala bi betonski temelj veličine 2 x 2m. S postojeće vrtne kućice (krovište 12 m2) potrebno je 2 postojeća oluka prespojiti na rezervar vode, te rezervar vode spojiti gravitacijski s wc-om koji se nalazi na nižoj visinskoj koti od dna rezervara (cca 2m).
WC bi bio zidana kućica vanjskih dimenzija 2x2 metra visine 2,3m s PVC vratima koja imaju gornji dio ostakljen u mliječnom staklu. Wc je iznutra i izvana ožbukan, na podu su pločice, znači zatvorena građevina. Krovište je crijep s jednom vodom prema iza. Kišnica se iz navedenog rezervara na uzvisini spaja na klasični vodokotlić u WC-u koji se prema potrebi puni i koristi za nuždu (preko zime se sustav prazni zbog zaleđivanja). Wc školjka ima odvodnu cijev koja ide još nekoliko metara nizbrdo u prirodnom terenu do polupropusne septičke jame, koja se ne bi vidjela na terenu jer bi ista bila zatrpana te prekrivena travnjakom. Znači, koristi se kišnica, wc je klasičan s vodokotlićem i odvodnom cijevi do propusne septičke jame. Frekventnost korištenja je niska (par puta godišnje), tako da ne treba veliki kapacitet. Nisam stručnjak, pa ukoliko imate savjete ili postoje mane ovog koncepta, otvoren sam za prijedloge. Tražim projektanta koji zna napraviti izmjeru i nacrtati radionički nacrt za bravarske radove (stubišna ograda, balkoni, vanjska ograda ....). Trebam projektanta. Posjedujem staru kamenu kuću koju bih želio obnoviti. Potreban mi je projektant za izradu i glavnog projekta. Kuća je na kat, tlocrtnih dimenzija unutarnjih 10 * 5,50 m, kuća je pod zaštitom. Htio bih obnoviti međukatnu konstrukciju na 3 etaže. Sagrađena je prije gotovo par stotina godina i nije baš u najboljem stanju. Imam kuću građenu debelo prije 1968. nakon što je zapaljena u ratu obnova ju je obnovila. Imam želju kuću iznajmljivati pa bi za početak trebao ideju što i kako napraviti / adaptirati u kući. Da li promijeniti raspored soba iznutra ili ostaviti postojećo stanje uz obnovu zidova, bojanja, promjenu stolarije, izolacije, nove podove parketi, pločice, nova kupatila 2 - 3 komada, dnevni, kuhinja, dvorište, bazen 8 x 4 koji bio vjerovatno bio u prostornu gusterne, septička, manja prostorija za roštlj, eventualno razbijanje zidova.
Koji su prvi koraci: idejni projekt, idejno rješenje, glavni projekt, troškovnik za kuću cca 126 m2 neto. Trebam arhitekta za idejni projekt. Objekt je legaliziran i ima priključak na vodovod i odvodnju te priključak na elekro mrežu. Nadogradio bi 2 prostorije te produžio terasu sa stubama te natkrio terasu. Trebam zamijenu limenog krova na crijep (krov oko 40 m2). Kuća je u kulturno povijesnoj cjelini, trebam projekt za dozvolu od konzervatorskog odjela.