Usluge statičara
Filipana
Trebam usluge statičara za pregled zgrade da li ima pukotina. Procjena statike kuće nakon potresa. Potrebno je provjeriti je li s kućom sve u redu budući da je i prije potresa imala pukotinu. Zanima me okvirna cijena. Potreban pregled statike kuće nakon potresa. Brzim pregledom dobili PN1. Puknuće zidova vanjskih do prve ploče. Kuća na kat. Trebam ponudu za procjenu i detaljan pregled objekata nakon potresa. Obiteljska kuća katnica cca 220 m2. Trebam usluge statičara, pregled kuće nakon potresa. Trebam statičku procjenu / projekt za nadstrešnicu za dva auta. Nadrstrešnica bi se napravila od čeličnih pravokutnih cijevi, a krov bi bio od leksana debljine 10 mm. Ideja je da leksan ide skoro pa skroz do poda, dakle da se savija po obliku konstrukcije.
Imajte na umu da nadstrešnica nužno ne mora biti široka 6 m, pogotovo ako će to predstavljati neki statički problem ili iziskivati dodatne stupove, jako debele cijevi ili sl.
Trebao bi statički izračun / projekt u kojem će pisati kojih dimenzija bi trebale biti čelične cijevi / grede i čelična sajla, koliko nosivih dijelova konstrukcije bi bilo potrebno i kako veliki trebaju biti temelji na koje će se montirati ta nadstrešnica. Također, ako smatrate da kut konstrukcije ili neki drugi njen dio mora biti drugačije izveden, slobodno dajte svoje stručno mišljenje. Na privatnoj zgradi i stanu u mom vlasništvu, namjera mi je napraviti prolaz iz spavaće sobe na teracu na način da se na prozoru ukloni parapet i isti zamijeni s vratima. Radi se o nosivom zidu zgrade i za taj posao mi je potreban statičar koji će napraviti procjenu zahvata sa projektnom dokumentacijom.