Projekti i dokumentacija

Usluge statičara

Nard


Trebam procjenu napuknutog vanjskog nosivog zida u privatnoj kući. Oodstanar sam u toj kući i razmišljam o kupnji ali mi treba procjena radova prije eventualnih pregovora o kupnji. Trebam usluge statičara, procjenu da li se na zadnjoj etaži na terasi objekta P + 1 + 1 može se postaviti jacuzzi? Trebam usluge statičara da procjeni i pregleda stan koji je nastradao u potresu. Zgrada je sagrađena 1920.g. od sitne cigle s armiranim dijelovima. U postupku smo kupovine stana i trebamo statičara da pregleda da li su oštećenja nakon potresa površinska ili je narušena statika u zgradi i u stanu. Trebamo projekt za obiteljsku kuću. Tražimo ambiciozni mladi arhitektonski studio kojem bi ovaj projekt bio referenca za budućnost.
Gradnja na brdu, parcela 23 širine, duga 50 m s terenom u padu, visinska razlika 8 metara od ceste do najniže točke. Investitor tročlana obitelj srednjih godina. Želimo izuzetno zanimljivu i atraktivnu kuću visoke vanjske i unutarnje estetike, veličine 180 - 300 m2.
U dnu parcele formirati terasu sa bazenom od cca 30 m2. Položaj parcele je jugoistok - sjeverozapad u zelenilu.
Nismo zainteresirani za klasičnu obiteljsku kuću, nalik na stambenu zgradu, koje zadnje vrijeme dominiraju, već nešto posebno, minimalistički, nikako predizajnirano, u skladu sa zelenom okućnicom koju bi trebalo pretvoriti u ugodan mini botanički vrt. U kući imamo jedan stup u prostoru, za koji mislimo da nije nosiv jer je od cigle pa tražimo potvrdu od statičara možemo li ga maknuti ili ne. Trebam ponudu za usluge statičara zanima me drugo mišljenje statičara na kući. Kuća je katnica i ima cca 150 m2. Oštećena je nakon potresa. Rečeno nam je da je nosivi zid oštećen pa mene zanima dali je moguća sanacija tog zida?