Projekti i dokumentacija

Usluge statičara

Žerjevinec


Trebam usluge statičara, zbog curenja kupatila iznad mog kata po nosivom zidu i prvo plafonu u hodniku a onda i u 2 sobe i u dnevni boravak i zbog instalacija kraj kojih je vlaga. Trebala bi procjena ploče jer to traje već više od godinu dana. Kuća je napravljena 2002. godine. Zanima me cjena procjene? Trebam mišljenje statičara za zgradu od cca 650 m2, izgrađena prije 1960.g. Pravilna kvadrat parcela 1136 m2, trebam ponudu za montažna kuća 115 m2. Trebam ponudu za projektnu dokumentaciju krova.
1. Elaborat sadašnjeg stanja krova, procjena statike zgrade stradalo u potresu. zgrada iz 1910. godine, privremeno neupotrebljiva zbog oštećenog krova i urušenih dimnjaka.
2. nacrt i troškovnik za izradu novog krova i dimnjaka. Procjena statike kuće. Susjed godinama ne živi u njoj, a kuća je stara preko 80 godina sa velikim napuknućima. Predstavlja opasnost od urušavanjem na moju česticu. Uz bezbroj kontakta sa vlasnikom ne može se naći rješenje. U parku grada planira se izgraditi skulptura glave Pozoja (zmaja) visine 3 m od metalne konstrukcije pokrivene sa stiroporom i žbukom. E sada, zanima me mišljenje statičara tj. da li će ta skulptura stajati i biti sigurna sa temeljima kakve planiamo staviti. Potreban je pregled i dozvola za preradu jednog nosivog zida, na kojem bi zamijenili vrata od sobe sa lijeve na desnu stranu. Širina zida je 2 m plus otvor za postojeća vrata od 80 cm. Novi otvor bi bio 210 x 65 cm.