
Ytong bijeli strop
Knin
Trebamo ponudu za građevinske radove gradnje kuće. Potpisali smo predugovor / rezervaciju za građevinsko zemljište i uplatili smo kaparu. Dogovor je takav da će prodavatelj zemljišta ovo ljeto ishodit gradjevinsku dozvolu i mi kupujemo zemljište sa građevinkom dozvolom. U prilogu šaljem projektiranu kuću od arhitekta prodavatelja.
Nas zanimaju ponude za ove tri variante:
a) gradnja vec projektirane kuce, želimo samo u planu dodati položaj bazena i parking mjesto koje je iznad septičke jame, projektirati kao natkriveno mjesto za parkiranje.
Ako je dozvoljeno iznad septičke jame napravit garažu, onda bih to preferirali natkrivenom parkingu sa ulaskom iz garaže direktno u kuću ili natkriven put do ulazna vrata.
b) gradnja prizemnice projektirane kuće sa tim da se nosivi konstrukt i krov tako sagradi da se nakon 2 - 3 godine ev. može sagradit još jedan ili čak dva kata (ovisno o tome što je dozvoljeno), a u međuvremenu želimo krov koristit kao terasu, djelomično nadkrivena i sa priključcima za jacuzzi.
A parking riješit kao u varianti a) zavisno o mogucnostima.
c) jednu od vas već projektiranu prizemnicu koja ima sličan tlocrt i min. 2, najbolje 3 spavaće sobe. Parking kao varianta a). A krov po prinzipu variante b).
Moramo provjerit dali bih ta varianta dozvolila odmah gradnju ili moramo onda čekati da nam to prvo odobre i izhode izmjenu građevinske dozvole.
Iz iskustva znamo da nesto vislji strop (npr. 3 do 3.5 m jako lijepo utjece na vizualnu atmosferu u kuci.
Nas zanima polumontažna gradnja sa ytong blokovima. Adaptacija stare primorske kuće. Zamjena starog drvenog poda - međukatne konstrukcije za Ytong bijeli strop. Trebam ponudu za građevinske radove gradnje Ytong bijelog stropa. Površina je 130 m2. Trebam ponudu za građevinske radove dovršetka objekta. Novogradnja, postoji temelj, prizemna etaža potrebno dovršiti zidove, deka fert i ulošci klasično, stepenište, potkrovna etaža i krovište, limeni pokrov. Zida se Ytongom. To je prva faza moguća izrarda fasade, glazure i žbukanje. Objekat je 7 x 10 imam građevinsku dozvolu i iskolčen temelj, gradilo bi se sa ytong blokovima, sav potreban materijal imam tako da su mi potrebni samo građevinski radovi, možemo se dogovoriti da bude moj iskop temelja jer imam bager, za sve dodatne informacije možete me kontaktirati. Trebam ponudu za građevinske radove gradnje Ytong međuetažne ploče 70 m2. Postavlja se na vijenac kata obiteljske kuće 10 x 7 metara tlocrta s otvorom za stube. Treba nakon toga izvesti zabatne zidove sa AB serklažima kao priprema za kosu krovnu konstrukciju. Trebam ponudu za izradu Ytong bijelog stropa. Ugradnja stropa bi bila u staroj kamenoj kući (širina zidova 60 cm). Dimenzije prostora su 6.80 * 6.60 metara. Ugradnja bi bila između zadnjeg kata i potkrovlja s time da je u planu pretvaranje potkrovlja u studio apartmant. Trenutno se između zadnjeg kata i potkrovlja nalaze stare drvene grede. Ugradnjom Ytong bjelog stropa je u planu spuštanje stropa za nekih 30 cm da se dobije veća površina u potkrovlju.