Zamjena crijepa
Cista Provo
Trebam majstora za izradu krovišta. Trebam ponudu za dogradnju obiteljske kuće (ojačavanje postojećih temelja, dogradnja prizemlja 40 m2, gradnja kata 120 m2, komplet novo krovište + nova 2 stepeništa kojima se etaže povezuju).
Molim Vas da mi javite ukoliko ste zainteresirani. Plan je da gradnja krene 1.7. i da završi do 1.9. bez fasade. Fasadu bih stavljao na proljeće sljedeće godine kada se zidovi prosuše. Trebamo ponudu za sanaciju krovnog sljemena i mijenjanje vodootporne folije krova. Ne znamo kvadraturu krova, ali tavanski prostor ispod istog iznosi 66 m kvadratnih. Trebam ponudu za građevinske radove. Potrebno je izvaditi pravokutne rubnjake uz cestu duljine cca 3 m i staviti kose (radi lakšeg parkiranja automobila). Trebam majstora za popravak 10ak kupa na jednokatnici. Jedna se slomila, više ih se uleglo, unutrašnjost krova je nova. Trebam ponudu za adaptacije na pregradnom zidu između 2 stana. Adaptacije koje su mi potrebne su sljedeće:
1. U zidu između stanova, širine cca 30 cm od dvostruke pune cigle, postoji otvor dužine cca 3,8 m i visine cca 2,7 m, koji je ispunjen dvostrukom Knauf Diamant pločom, kamenom vunom, protuprovalnim limom, pa ponovno kamenom vunom i dvostrukom Knauf Diamant pločom s druge strane. Taj otvor bi trebalo u potpunosti otvoriti, tj. sve navedeno maknuti. Iznad otvora je betonska greda.
2. Na dnu tog otvora (podu) nalazi se OSB ploča, a ispod nje armirano-betonska glazura debljine cca 6 cm, te se one protežu kroz oba stana. Taj dio OSB-a i glazure bi trebalo maknuti, tj. izrezati u duljini i širini otvora, tj cca 3,7 m x 30 cm, maknuti slojeve izolacije ispod glazure (XPS, EPS), prerezati plastične cijevi i bužire koji nikad nisu stavljeni u funkciju, sve dok se ne dođe do nosive betonske grede. Nakon toga bi trebalo cijeli otvor zazidati punom dvostrukom ciglom u dva smjera, kako je i zgrada originalno građena (radi se o zgradi iz 1927. godine).
3. Ono što je vrlo važno je da su oba stana namještena i tik do otvora se nalazi parket, pa bi stoga radovi trebali biti suhi, a za vrijeme radova dio namještaja bi trebalo razmontirati i maknuti, a dio zaštiti. Ukoliko je nezgodno, razmontiravanje i zaštitu namještaja bih vjerojatno mogao i sam napraviti, iako bi mi bilo lakše da to rade stručni ljudi.
U privitku su fotografije spomenutog otvora za vrijeme incijalne adaptacije stanova, crvenim je označeno o kojem se zidu i otvoru radi, te se otprilike vidi veličina originalne cigle i način zidanja. Novu ciglu bi trebalo koliko je emoguće urezati u staru da ostan cik-cak način spajanja radi čvrstoće zida.
Trenutno stanje je moguće vidjeti u bilo koje doba, uglavnom uvijek netko može biti doma. U privitku je i fotografija trenutnog stanja u stanu s namještajem, udubina gdje je otvor je označena crvenim i proteže se do poda, a lijevo završava negdje iza ugradbenog ormara. Drugi stan je uglavnom prazan, ali postoji parket.
Ljubazno bih molio povratnu informaciju na e-mail ili na broj telefona. Trebam ponudu za gradnju šupe otprilike 6 × 4 m.