Gradnja, grubi radovi

Zamjena krova

Stara Jošava


Trebam ponudu za sanaciju sustava odvodnje oborinskih voda. Možemo se dogovoriti za sastanak, kao i odlazak na teren kako bi imali uvid u stvarno stanje.
Skica 1 - Pročelje kuće (sjeveroistok):
- Crvena boja – označava postojeće stanje, koje čine krovni odvodi (oluci / žljebovi) postavljeni horizontalno i vertikalno, te spojeni ispod površine zemlje s odvodnom cijevi koja sakuplja vodu ispred garažnih vrata. Voda se odvodi do upojnog bunara označena isprekidanom crvenom bojom na skici (smješten na desnoj strani kolnika). Nakon obilnijih kiša voda na mjestu upojnog bunara izbija iznad površine zemlje, a postoji mogućnost da se zbog prevelike količine vode u upojnom bunaru ona vraća odvodnim sustavom, te kroz rešetku garaže ulazi u objekt
- Plava boja – označava prijedlog idejnog rješenja, novi upojni bunar spojen na postojeći sustav odvodnje te smješten na najnižu kotu parcele (smješten na lijevoj strani kolnika)
Skica 2 – pozicija parcele prema katastru na kojoj je u tlocrtu napravljeno postojeće stanje, kao i predloženo idejno rješenje.
U ponudu je, osim postavljanja sustava za odvodnju, potrebno uključiti i zemljane radove (iskop, zatrpavanja). Prije prihvaćanja ponude potrebno je definirati i najranije moguće vrijeme početak radova, kao i period trajanja radova.
* Napomena: kako bi se spriječilo vraćanje vode u garažu / podrum, majstor je pročistio glavni odvodni kanal od garaže do upojnog bunara, te usmjerio vodu s krovnih odvoda u prirodu kao ne bi se smanjio kapacitet vode u upojnom bunaru.
Za sva dodatna pitanja stojim na raspolaganju. Trebam ponudu za limarske radove. U pitanju je stavljanje oluka na kuću visine 4 m. Oluke kupujem sam. Trebam samo majstora koji bi ih postavio. Molim cijenjene ponude. Trebam ponudu za nadogradnju kata na kući, kuća nema deku, trstika i gore podaskan tavan (na nekim djelovima nije), neka montažna deka, dizanje kata, vanjske stepinice za kat i komplet krovište.
Ako ima netko u blizini tko to radi i tko može doći pogledati iz prve ruke i dati ponudu neka se javi. Trebam krovopokrivača, treba pokrpati 50 m2 biber šindre. Trebam krovopokrivača za popravak krova. Kosi krov na dvi vode 2014 g., pušta vodu. Trebam ponudu za energetsku obnovu kuće, izrada krovišta površine 60 m2 sa materijalom. Tražim majstora za sanaciju dimnjaka. Rušenje starog dimnjako od cigle i ugradnja dimnjaka PGM set od 7 metara sa šamotnom cijevi.