
Zamjena krova
Voloder
Trebam ponudu za sanaciju / hidroizolaciju ravnog krova na zgradi. Tražimo limara za nekih 50 tak metara rine i 20 tak metara opšava, tri krova (dva mala i jedan veliki). Trebam sanaciju krovišta, stare guta ploče zamijenili bismo limenim pločama. Trebam ponudu za građevinske radove gradnje obiteljske kuće. Molim zainteresirane da se jave na email kako bih mogao poslati troškovnik. Za potrebe rekonstrukcije obiteljske kuće molio bih ponudu za slijedeće radove:
- rušenje i izgradnja garaže u prednjem dijelu kuće tlocrtne površine cca 14 m2
- zatrpavanje septičke jame i postavljanje drenaže
- zazidavanje postojećeg ulaza u kuću i izrada novog ulaza sa pristupnim podestom
- izgradnja garaže u stražnjem dijelu kuće tlocrtne površine 20 m2
- izgradnja terase u stražnjem dijelu
- izgradnja stepenica
- sanacija prodora vode u podrumu.
U prilogu dostavljam nacrte. Tokom zadnjih obilnih kiša u stanu mi je kraj balkonskih vrata procurila veća količina vode (slika stanja iznutra IMG_20241004_100345.jpg u prilogu).
Čini se da voda prolazi kroz nadstrešnicu koja se nalazi iznad balkona i zavlači negdje ispod stiropor fasade. Površina nadstrešnice je otprilike 7 kvadratnih metara i nadstrešnica je izolirana bitumenom (slika IMG_20240921_110124.jpg). Mislio sam da je razlog prodora vode staro brtvilo koje spaja lim sa zidom i nadstrešnicom (slika IMG_20240919_174208.jpg), ali sam ga zamijenio novim debelim slojem brtvila (IMG_20240921_173409.jpg i IMG_20240929_100238.jpg) koje sam nanio na impregniranu podlogu (impregnirao sam na kraju cijelu nadstrešnicu i dio zida na koji se kutni lim spaja sredstvom Ceresit CN94).
Nakon tih popravaka sam nalio kantu vode na nadstrešnicu i to nije procurilo (IMG_20240930_172321.jpg), ali tokom zadnje jake kiše, nakon 2 dana je opet procurilo. Kao što se vidi na slici, nadstrešnica nema dobar nagib (voda stoji između zida zgrade i sredine nadstrešnice), a i žlijeb nema dobar nagib te se voda zadržava u njemu.
Trebao bih ponude za sanaciju nadstrešnice. Možda bi najdugoročnije rješenje bilo na nadstrešnicu postaviti blagi limeni krov koji bi vodu dovodio direktno u žlijeb. Trebam majstora za limarske radove, potrebni opšavi po rubovima (starijeg) krova na sve 4 strane, kao zaštita od curenja.