Zamjena radijatora
Čemernica
Trebam majstora za zamrzavanje odvodne cijevi na radijatoru i zamjena ventila. Kompletna instalacija vodovodnih cijevi (3 wca, kuhinja), priprema za kotlovnicu za podno grijanje, trebam vodoinstalatera. Potrebno servisirati i obaviti manji popravak na peći za centralno grijanje na drva i ugljen, peć je malo korištena jer smo prije nekoliko godina prešli na plinsko grijanje. Početak radova molim od 22.8. Novi niski radijator visine do 50 cm, montaža istog i spajanje na postojeću instalaciju udaljenu 1 metar. U periodu od nekoliko mjeseci 4 radijatora u stanu su nam procurila, svi su trenutno zatvoreni. Trebam nekoga da mi utvrdi zašto se to uopće dogodilo i obavi eventualni servis a nakon svega i zamjenu svakog od tih radijatora s novima. Potrebna je dizalica topline, međutim, trebaju mi neki savjeti i pomoć.
Prvo o stanu: Stan (energetski razred C), u prizemlju kuće koja je etažirana (4 etaže). Lijevi i desni zid kuće spojeni su sa susjednim kućama. Stan se sastoji od kuhinje s blagovaonom, dnevnog boravka, 3 spavaće sobe, kupaonice, hodnika i loggie. Stan ima 75 kvadrata. U prilogu je tlocrt s crveno ucrtanim pozicijama radijator (pretpostavljam da će mi u slučaju dizalice topline trebati novi radijatori / ventilokonvektori).
Trenutno za grijanje koristimo zajedničku plinsku peć i bojler koji se nalazi u podrumu i služi za grijanje svih etaža kuće i potrošne tople vode. Budući da želimo imati svoje vlastito grijanje, dvoumim između kondenzacijskog bojlera i dizalice topline. Dakle, dizalicu bih koristio za potrošnu toplu vodu (1. sudoper u kuhinji, 1. umivaonik i tuš kabina u kupaonici). Znam da je u početku puno veća investicija s dizalicama, ali moram uzeti u obzir da u slučaju plina prvo moram odvojiti plinsko brojilo, platiti sve troškove odvajanja, projekt, nove cijevi za plin do lokacije bojlera, ruke, bojler i novi fasadni dimnjak za kondenzacijski bojler budući da se ne mogu spojiti na postojeći. A visina dimnjaka bi bila minimalno 12 metara budući da sam u prizemlju. Tako da u svakom slučaju imam dosta početnih troškova i radova samo treba vidjeti koliko to zaista košta. Dakle, molim ponudu okvirnih troškova za dizalicu topline, instalaciju, eventualne ventilokonvektore. Trebam skraćivanje jednog radijatora, možda uklanjanje jednog i zamjena ventila.