Zidanje kuće grubi radovi
Pavicini
Trebam ponudu za građevinske radove, izgradnja obiteljske stambene kuće sa ravnim krovom ukupne bruto površine od 128 m2. Trebam ponudu za građevinske radove asfaltiranja parkinga uz asfaltni put 40 m2, podloga je napravljena, treba poravnati teren i staviti asfalt. Trebam krovopokrivača za popravak žljebova na kući. Moguć je pristup sa terase od susjeda. Potrebne su i dulje ljestve, ako to želite napraviti sa ljestvama jer je žljeb na strani vrta i nema mogućnosti drugog prilaza tome, osim skela. Imam slike koje mogu poslati. Limarija je u jednom komadu, četvrtasta, napravljena prilikom promjene krova. Problem je na djelu gdje horizontalni dio prelazi u vertikalni. Rupa je na donjem dijelu vrata / zavoja i voda se slijeva na fasadu i probija u kuću. Potrebno je zamijeniti cca 1 - 2 metra žljeba sa 2 zavoja / vrata. Idealno bi bilo staviti okruglu cijev u ovu četvrtastu.
Drugi dio je na uličnoj strani, isto na mjestu prelaska horizontalnog u vertikalni, to sada nije hitno, možete mi dati ponudu i za to. Bilo bi idealno da to odradimo čim prije. Slobodno navratite pogledati. Adaptacija deke. U potkrovlju od 120 m2 (u jednom komadu, bez pregradnih zidova) deka napravljena 90.ih godina je jako tanka (cca 7 - 8 cm) i u večim prostorijama je deka ulegla u prizemlju. U razgovoru sa injžinjerima građevine doznato je kako na tu deku trebam postaviti novu, min 15 cm debljine sa puno armature i sa ankerima koji ce povezati staru i novu deku, odn. spriječiti daljnje propadanje stare deke.
Također je potrebno izbijati dio blokova iz prvog reda u potkrovlju kako bi deka prodrla do vanjskih nosivih zidova. Obzirom da se radi o zatvorenom prostoru potrebno je beton i armaturu ubaciti kroz prozor u potkrovlju (a moze se i dio krova podići). Trebam ponudu za građevinske radove postave hidroizolacije ravnog krova garaže 48 m2. Trebala bih majstora za čišćenje i popravak oluka. Trebam rušenje dimnjaka od elemenata fi 180 oko 5 m visine, do deke tavana, dio od 1 m na krovu se nagnuo a obučen je u lim, a na tavanu u vatrootporni knauf te pokrivanje rupe u krovu crijepom, sa odvozom šute, privatna kuća. Pristup s tavana, kroz krov.
Zanima me inox dimnjak unutarnji ali izolirani tj. dvoslojni visine oko 13 m, podrum, 2 etaže i tavan te krov, ukoliko ću morati rušiti cijeli postojeći dimnjak, materijal sa ugradnjom, fi 140 do 180, nisam sigurna zbog novih peći.
Možda je moguća i sanacija ali tek po dozvoli dimnjačara a nakon rušenja gornjeg dijela.