Gradnja, grubi radovi

Zidanje obiteljske kuće

Gorica Jamnička


Radili bi novi krov. Uz krov bi radili i fasadu, ima nešto zidanja, hidroizlacija, keramika.
Krov je fert i gore su sam štafle i salonitke. Jedina veća promjena na kući je štemanje tog fert krova iznad tih 4 uskih prostorija i dozidanja istih tako da dobijemo visinu oko 2 m unutra.
- Raskrivanje krova 97.66 m2 (na krovu su salonitke koje bi sam zbrinuli i stafle 5 x 8 cm)
- Štemanje fert 19 m2 (slika 7) + jos nešto malo cigle što je izbačena van nekih 15 cm (vidi se na slici br. 8)
- Dozidanje zidova od tih 4 uskih prostorija u potkrovlju 4.5 m3 + serklaž 20 x 25 cm (sve bi zidali sa siporeksom, zidovi su 25 cm debljine)
- Krov 50.45 m2 + 47.19 m2 = 97.66 m2. Na fert bi stavili grede 12 x 16 cm. Učvrstit sa pocinčanim sidrenim vijcima za beton, ili nekom drugom metodom. Između greda postavit 15 cm vune. Preko greda armirana paropropusna folija. Kontra letve i letve bi bile štafle 5 x 8 cm. Sve se šarafi sa inox vijcima.
Pokrov bi bio Esal valovitka 5 (ternita) i ventilacija bi bila kroz sljeme (original trodjelni sljemenjaci od Esala)
- Oluci 24 m (sva limarija bi mogla bit bojani aluminij, tamno smeda boja)
- Cijevi za odvod 15 m (sve odvodne mogu bit plastične, tamno smeda boja)
- Vjetar lajsne 35.2 m
- Rubni limovi 19 m (spojevi zida i pokrova).
Nudimo vam smještaj u kući tijekom radova. Nama bi bilo idealno da počnemo s radovima u 10 - 11 mj. Trebam ponudu za građevinske radove, izrada škarpe uz jedan dio vrta koji visi prema potoku. Za sada su bili drveni stupovi i obična metalna žica. Kako zemljište visi izdrada škarpe bi bila neophodna. Procjenu visine ostavljam majstoru ali s obzirom da je zemljište uz potok mislim se da bi trebala biti i malo viša. Uz rubu ograde ima drveća (neke divlje višnje itd koje je moguće odpiliti. Mogućnost radova na jesen kada se maknu kulture iz vrta. U beton bi trebalo postaviti stupove i naravno žicu. Trebam ponudu za natkriti terasu i produljiti nadstrešnicu na staroj drvenoj kući, molim ponude. Trebam ponudu za pumpani beton u količini 7 - 8 m3. Zamjena, postavljanje i inspekcija krovišta, malo oštećenog nakon oluje (3 crijepa skinuta), trebam ponudu. Trebamo ponudu krovopokrivača. Trebam iskop, pripremu i postavu tlakovaca, 40 m rubnjaka te 160 m2 tlakovaca.