Zidanje prizemnice Ytongom
Donji Kosinj
Trebam ponudu za građevinske radove.
Glavni objekt je adaptiran te je ostao ovaj manji za adaptaciju koji bi se pretvorio u stambeni prostor.
Radi se o objektu koji ima tlocrtnu površinu od 20 m2 gdje bi se sa zadnje strane dodala kupona od cca 6,50 m2 i malo spremište, pov 3,00 m3 = 10 m2. Na kupaoni bi došao kosi krov sa izolacijom. Ispred objekta se betonira 8 m2 i na tome se radi nadstrešnica.
Na katu je spavaći prostor pod kosim krovom. Svi novi krovovi su limeni crvene boje – slijedi dogovor.
Priključci za: hladnu vodu, toplu vodu i centarlno grijanje su predviđeni već u glavnom objektu. A malo niže na istočnoj strani 5 m je udaljena septička jama.
Struja, voda: odvod i dovod te centralno grijanje – radijatori su za taj objekt (5 radijatora)
Uz taj objekt se pridviđa i izrada te montaža kosog kroviča na južnoj strani glavnog objekta da se osobe zaštite od padalina.
Na katu objekta dolaze na međukatnoj konstrukciji tavaloni od 5 cm i OSB ploče od 22 a na njih laminat.
Zidovi kupaone i zidovi doljnjeg dijela se žbukaju a ostalo je knauf.
U doljnjem dijelu ide keramika.
Fasada je termo stiropol od 8 cm a za boju slijedi dogovor, boja koja se može prati – odbija vodu (takvu imamo na glavnom objektu).
U prilogu je troškovnik.
Trebam ponudu za građevinske radove izrade septičku jame - iskop i izradu. Vikendica bez fasade i sanacija krova. Fasada 123 m2 - bijela boja, izolacija 10 cm. Krov 45 m2 - trapezasti lim, poletvan je i letve su dobre. Eventualna zamjena prve prednje letve. Tenda 15 m2. Ponuda za krovište na dijelu zgrade koja je spomenik kulture. Isto tako zgrada bi trebala fasadu. Trebam detaljan pregled i izmjeru krovišta jer bi se sa dvorišne strane ugrađivali krovni prozori i jedna kućica za ulazak u potkrovlje. Ponuda mi je dosta hitna. Trebam na prostoru od 23 m x 8 m izbetonirati površinu po kojoj se kreće vilićar težine 3 t s teretom od 1 t, sveukupno 4 t. Na navedenoj površini potrebo je ugraditi 23 metra kanalice, plitke za odvod vode te 8 m iste uz rub površine koja se koristi kod cestovnih odvoda. Materijal može biti moj ili vaš. Potražujem sve od jednog majstora: izrada i prekrivanje krovišta, betonska podloga gotova, izgradnja vanjskog stubišta, uklanjanje postojećeg unutarnjeg stubišta, zatvaranje deke nakon uklanjanja, Zidanje pregradnih zidova. Izgradnja krova na balkonu dužine otprilike nekih 10 metara i širine 1.5 m na 2 katu stambene zgrade.