Zidanje prizemnice Ytongom
Golik
Trebam ponudu za kompletnu izmjenu krovišta,190 m2. Trebam majstora za krov, skidanje salonitnih ploča, postavljanje trapeznog lima, zamjena limarija na dimnjaku, cca 100 m2 krova. Imam kontejner 6/2,4 m koji koristim sezonski 4 - 5 mjeseci za poslovni prostor već 25 godina u jednom autokampu. Sol, bura i hrđa čine svoje. U tom periodu povremeno se ode na krov i čiste se horizontalni 6 m kanali od iglica, češera, grančica i slično kao i vertikalni odvodi u kutevima. Ostatak godine ništa. Strop je od limenih panela sa izolacijom i završnim trapeznim limom.
Razmišljam o novom krovu iznad postojećeg.
Varijanta 1: postava ravnih limenih ploča sa min nagibom kao što ima sadašnji strop, sa min podkonstrukcijom, sa padom od jedne duže strane prema drugoj dužoj, bez oluka.
Varijanta 2: izrada podkonstrukcije na dvije vode po pola dužine kontejnera, sljeme na 3 m sa visinom 50 cm, opšavi po kosim rubovima, bez oluka na kraćoj strani i bez vertikala, mali prepust preko kraćih stranica, pokrov limene trapezne ploče crvene boje. Zatvranje bočnih dužih strana po obodu ispod kosine krova. Potrebno je ožbukati dimnjak iznad krova (stara žbuka otpada) u visini cca 80 cm i postaviti betonsku kapu na dimnjak. Kolika bi bila cijena radova? Trebam zamjenu crijepa na krovu kuće i eventualno zamjenu kojeg roga i letava. Trebam ponudu za građevinske radove, izrada termo izolacije krova za stambeni prostor poliuretanskom pjenom. Trebam ponudu za limeni krovni pokrov, Mediteran, površina 100 - 105 m2.