Gradnja, grubi radovi

Zidanje Ytong pregradnog zida

Ladvenjan


Trebam majstora za rušenje zida od OSB ploča i izradu novoga cca 3 m2 od siporeksa na koja će se montirati vrata, nakon toga ličenje i gletanje istoga plus 20 m2 ličenja zidova u stanu. Trebam ponudu za izradu pregrade balkona - opcije siporex ili prozirna cigla - ili prijedlog. Važna je otpornost na vjetar. Dimenzije š190 x v210. Trebam ponudu za građevinske radove, gradnja obiteljske kuće na dvije etaže i s garažom u sklopu kuće. Ytong blokovi i mineralna vuna. 240 m2 bruto površine. Trebam ponudu za građevinske radove dovršetka objekta. Novogradnja, postoji temelj, prizemna etaža potrebno dovršiti zidove, deka fert i ulošci klasično, stepenište, potkrovna etaža i krovište, limeni pokrov. Zida se Ytongom. To je prva faza moguća izrarda fasade, glazure i žbukanje. Trebamo ponudu za građevinske radove gradnje kuće. Potpisali smo predugovor / rezervaciju za građevinsko zemljište i uplatili smo kaparu. Dogovor je takav da će prodavatelj zemljišta ovo ljeto ishodit gradjevinsku dozvolu i mi kupujemo zemljište sa građevinkom dozvolom. U prilogu šaljem projektiranu kuću od arhitekta prodavatelja.
Nas zanimaju ponude za ove tri variante:
a) gradnja vec projektirane kuce, želimo samo u planu dodati položaj bazena i parking mjesto koje je iznad septičke jame, projektirati kao natkriveno mjesto za parkiranje.
Ako je dozvoljeno iznad septičke jame napravit garažu, onda bih to preferirali natkrivenom parkingu sa ulaskom iz garaže direktno u kuću ili natkriven put do ulazna vrata.
b) gradnja prizemnice projektirane kuće sa tim da se nosivi konstrukt i krov tako sagradi da se nakon 2 - 3 godine ev. može sagradit još jedan ili čak dva kata (ovisno o tome što je dozvoljeno), a u međuvremenu želimo krov koristit kao terasu, djelomično nadkrivena i sa priključcima za jacuzzi.
A parking riješit kao u varianti a) zavisno o mogucnostima.
c) jednu od vas već projektiranu prizemnicu koja ima sličan tlocrt i min. 2, najbolje 3 spavaće sobe. Parking kao varianta a). A krov po prinzipu variante b).
Moramo provjerit dali bih ta varianta dozvolila odmah gradnju ili moramo onda čekati da nam to prvo odobre i izhode izmjenu građevinske dozvole.
Iz iskustva znamo da nesto vislji strop (npr. 3 do 3.5 m jako lijepo utjece na vizualnu atmosferu u kuci.
Nas zanima polumontažna gradnja sa ytong blokovima. Zatvaranje garažnog mjesta, jedan od tri manja mjesta na -3 etaži a moje je desno tako da taj zid ima. Garažno mjesto je 13 ili 14 kvadrata, znači lijevi zid i vrata. Molio bih vas odgovor na mail koji sam naveo. Potrebno je zatvoriti manji otvor nakon što je ostatak zatvoren kliznim ALU prozorima na lođi. Otvor je dimenzija 111 cm visina x 50 cm širine. Zatvaranje se može izvesti panelom, na panel obostrano stiropor, mrežica.